Skocz do zawartości

zawór EGR


Gość sosik1111

Rekomendowane odpowiedzi

silnik nie dostanie po du-ie

 

[ Dodano: 2016-01-30, 20:57 ]

trzeba kupić zaślepke czy można z czegoś dorobić .dodam że dziś dzwoniłem do gościa o sonde i mówił że miał taki sam problem jak ja wywlało mu takie same błedy i winą tego był zawór egr a błąd pokazywał na sonde lambda

 

[ Dodano: 2016-01-30, 20:58 ]

chciałbym go zaslepić sprawdzić czy to czasem nie on szwankuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz taki zawór zamontowany

zawor-egr-pierburg.jpg

 

kupujesz puszkę piwa i by długo nie czekać przelej ją do szklanki i powoli możesz się dialektować piwkiem a w między czasie z tej puszki zrób zaślepke która ma wyglądać tak

IMGP2402.jpg

 

potem podkładasz oryginalna i dorobiona blaszkę pod zawór EGR i skręcasz wszystko w całość, po całej operację sprawdzasz czy wszystko jest ok i możesz jechać już tym samochodem po kolejną puszkę piwa no chyba że zrobiłeś sobie zapas. :lol::lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedż jutro to zrobie .wczoraj na noc odpiołem aku rano odpaliłem auto chodziło na wolnych obrotach i po 3 minutach zapalił sie czek auto chodziło nierówno nawet na wolnych obrotach oczywiście wszystko działo sie na benzynie po kilku gaszeniach i odpałach czek zgasł i jazda na benzynie dodam że auto lepiej jeżdzi na benzynie ale co jakiś czas zapala sie czek i już nie da sie jechać na benie . jeszcze jedno można rozpędzićsie tylko tak do 100-110 potem jest szarpanie jak popuszcze gaz i wcisne powoli to idzie wiecej ale po chwili zapala sie czek

 

[ Dodano: 2016-01-31, 17:17 ]

:-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

witam dziś zaślepiłem egr jak pisałeś auto lepiej chodzi ma jeszcze przydławienia przy zmianie biegów ale nie zawsze lub przydławienie na 3 biegu miedzy 70-80 przejechałem dziś 35km czek zapalił sie raz wczesniej zapalał sie na 35km ze 3 razy wiec myśle że egr jest uszkodzony lub brudny ( widać że jest obkopcony ) dodam że jak dziś zapalił sie czek to jazda była możliwa choć auto troche szarpało

 

[ Dodano: 2016-02-01, 12:41 ]

pojeżdze jeszcze na benzynie może mu przejdzie. czy na te uszczelki mozna posmarowac silikonem czy złożyć na sucho

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania