Skocz do zawartości

Sztuki w silniku Opel Astra G 1.6 16v 16xel


Gość medyczny.ratownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość medyczny.ratownik

Witam serdecznie , jestem tu pierwszy raz i to jest mój pierwszy post oraz pierwsze pytanie o pomoc. Jeżeli gdzieś podobny temat był to przepraszam.

Mam problem ze sztukami od strony silnika . Kilka tysięcy km.temu był wymieniany rozrząd razem ze sprawdzonym mechanikiem rodzinnym ale tydzień po tej wymianie zaczęło coś stukać . Pojechałem ponownie i zostało zrobione czyli podobno chaczyła obudowa o rozrząd. Teraz nadal jest ta przypadłość. Jeden mechanik powiedział że na 90 % klapy wirowe w kolektorze ssącym. Ale ja sądzę że nie mam tych klap w kolektorze. Wiec co to morze być. Jak ktoś miał podobnie to proszę o pomoc dziękuję i pozdrawiam. Umieszczam link do tych stuków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napierdala jak młocarnia :-o ja bym zdjął pasek i odpalił wyeliminujesz wtedy cały osprzęt silnika potem można pokosić się o zdjęcie obudowy rozrządu i sprawdzenia czy tam coś nie rozsypuje się, równie dobrze to też może być luz na panewce korbowodu lub sworzniu tłokowym, napisz jeszcze czy silnik tak pracuje jak jest zimny czy jak jest rozgrzany, czy tez temperatura nie ma wpływu na ten hałas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość medyczny.ratownik

Ten dźwięk słychać bardziej gdy silnik zejdzie z obrotów i chwile się rozgrzeje . Temperatura przy jakiej słychać to może kolo 50 zaraz wskazówka lekko ruszy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość medyczny.ratownik

Czy ktoś orientuje się gdzie we Wrocławiu może być zaufany i polecony mechanik który to zdiagnozuje i naprawi ? Byłem u jednego renomowanego zakładu mechanicznego który specjalizuje się w naprawie Opla. Powiedzieli że to klapy wirowe w kolektorze ssącym ,ale przecież w tym silniku nie ma takich klap .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania