Skocz do zawartości

Opel Astra g 1.4 16v brak mocy na niskich obrotach


Gość arek1986

Rekomendowane odpowiedzi

witam od niedawna jestem posiadaczem astry g 1.4 16v z 1999 z sekwencyjna instalacja LPG.

zacznę od pierwszego problemu samocjod cały czas jeździł, pewnego dnia jadąc a dokładnie ruszając z pod światel nagle zabrakło mu mocy słychać z silnika wyraźne " burczenie" dodając gazu. Powyżej 3 tys obrotów zaczyna ciągnąć normalnie bez dziwnych odgłosów. w samochodzie ostatnio " wczoraj" został wymieniony kompletny rozrząd, świece, czujnik temperatury, filtr z olejem, zaznaczamy że sonda działa normalnie postanowiliśmy zamienić map sensor z mojego Lanosa ponieważ ma identyczny i właśnie tutaj pojawia się kolejny problem po podmiance odpalam asterke wchodzi na wysokie obroty i odrazu gaśnie i tak w koło, próbowałem,juz odpinac klemy ale nic to nie pomogło, przed podmianka auto chodziło normalnie pozostawał tylko problem z brakiem mocy i burczenie ale nie gasl. zaznaczę że samochód na ziemnych obrotach ciagnie normalnie a stopniowo zagrzewajac się nasila się burczenie i brak mocy. proszę o pomoc jestem bezradny

 

PS. komputer nie wykazuje żadnych błędów poza problemem z kontrolka check engine która się podoba prostu nie wyświetla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczę że samochód na ziemnych obrotach ciagnie normalnie a stopniowo zagrzewajac się nasila się burczenie i brak mocy. proszę o pomoc jestem bezradny

 

Tu sobie odpowiedziałeś na pytanie, wymień czujnik temperatury cieczy chłodzącej odpowiedzialny za podawanie parametrów do ECU i po kłopocie. Wymieniałeś czujnik temperatury to wkręć ten stary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki z odpowiedź, aczkolwiek zagadka się rozwiązała winna temu wszystkiemu była cewka i wypadanie zapłonu na każdym cylindrze. została wymieniona i auto śmiga jak nowe ;) Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania