Skocz do zawartości

Wskaźnik uniwersalny Home Made


Gość MarcinZDW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się podzielić swoim projektem, który powstał w wyniku złożenia kilku projektów jakie robiłem do automatyki przemysłowej.

Jeżeli ktoś nie lubi obwieszonego auta zegarami może zaoszczędzić miejsca na kokpicie:)

Wskaźnik mierzy podstawowe parametry takie jak EGT, BOOST, Temperaturę oleju i wody oraz ciśnienie oleju i wejście do pomiaru AFR z zewnętrznych kontrolerów sondy szerokopasmowej lub na zasadzie najprostrzej czyli pomiar napięcia sondy 0-1 V i wyświetlaniu wskazań mieszanka bogata, dobra, uboga. Czekam w tym temacie na sugestie co można zmienić itp itd Być może w przyszłości wprowadzę go do produkcji seryjnej jeżeli będzie zainteresowanie

 

Wskaźnik dokonuje pomiaru parametrów EGT do 1350 Stopni z standardowej termopary typu K, AFR skonfigurowane pod kontroler Auto Gauge lub sondy wąskopasmowej 0-1 V, Bost w zakresie -0,8 do 1,5 Bar, ciśnienie oleju do 8 bar i temperatury wody i oleju do 127 stopni oraz napięcie zasilania

 

Dla każdego parametru mamy możliwość ustawienia alarmów a w przypadku braku czujnika lub uszkodzeniu na wyświetlaczu pojawi się nam komunikat ERR. Dla pomiarów temperatur poniżej zakresu pomiarowego wyświetli się nam ----. Gdy przekroczymy zakresy pomiarowe wyświetli się nam HIGH

 

Dla wejść AFR i Boost zrobiłem kalibrację podyktowane to było rozrzutem produkcyjnym podzespołów :). Jeżeli nie będziemy używać któregoś pomiaru to możemy go wyłączyć oraz ustawić sobie kolejność wyświetlania parametrów

 

Pozdrawiam

 

e688fecb9e5e25a1m.jpg 37167612f751f494m.jpg ac5c3d48d4ac5facm.jpg 4b6982f36251b43dm.jpg

 

c70826008d33c121m.jpg 67c5414299db278am.jpg 10e96c9c1a63dfc0m.jpg 50335b12b80d59e7m.jpg

 

df3fa303d07e2dbam.jpg 7fa42a4fa9c830cdm.jpg af5893ec631f1541m.jpg b6c1f0913ad8bcd0m.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość krewetka22

świetny pomysł! Gratuluję:) mnie też wkurzają choinkowe kokpity i to byłaby świetna aleternatywa,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinZDW

Spokojnie projekt już na ukończeniu na dniach dodam zdjęcia i opis. Doszła funkcja wartości maksymalnych i jakieś tam inne zmiany ulepszające :)

 

[ Dodano: 2016-03-07, 21:32 ]

Wskaźnik ukończony instrukcja i opis pod adresem ftp://marcin-mag.ddns.net/ user ftp haslo ftp

 

Miłej lektury :)

 

[ Dodano: 2016-03-21, 19:36 ]

Jeżeli ktoś jest chętny na urządzenie lub ma pytania zapraszam na PW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania