Skocz do zawartości

Vectra b problem z benzyna


Gość kukiz87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam vectre b 1.8 xe z gazem 1 generacji na śrube , na gazie auto mi jezdzi bardzo dobrze nie mam żadnych zastrzeżen , natomiast na benzynie jest dramat dosłownie , nie da się autem jechać chyba że chwilowo załapie , muskając delikatnie gaz można rozpedzić się do 50 km/h szybciej się jechac nie da , ale największy dramat mam z odpalaniem auta , poniżej 0 gdzie nie mogę odpalić na gazie , odpalanie auta zajmuje mi niekiedy ok 20 minut !! przekrecam zapłon słyszę pompkę ze chodzi kręce kilka sekund jednak bez rezultatu , odczekuje 5 minut znów kręce auto juz jakby załapywało ale nadal nie da się odpalić , i tak dopiero przy 3 -5 razie auto zaczyna załapywać i odpala , po przekrecniu zapłonu pompki nie słychać ża kazdym razem , ale może dlatego że poda paliwo i już nie ptorzebuje więcej ? , czasem jest tak że za 1 razem załapie , ale nawet jak go odpale auto pochodzi kilka chwil i bez pomocy gazu odrazu gasnie , tak jak bym przepalił paliwo i mu brakło i gasnie , sprawdzałem błedy , miałem błąd czujnika zasysanego powietrza , bład przepływomierza , oraz bład regulacja sondy poza zakresem , dwa piersze błedy wyeliminowałem , czyli nowa orginalna przepływka i czujnik zasysanego powietrza odrazu przed przeływomierzem , jednak niestety nie pomogło nic , regulacja sondy poza zakresem nie oznacza chyba jej uszkodzenia ? bo sonda ma jeszcze inne błedy a jednak zapala się tylko ten, ręce już mi opadają , myśle nad wymianą pompki , ale czy znów nie wydam kasy na marne ? podsuncie jakieś podpowiedzi , gdzieś czytałem że komp może sie przeprogramowac przy jezdzie na gazie , i że trzeba jakiś czas jeżdzić na benzynie , ale w moim przypadku nie da się jeżdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania