Skocz do zawartości

brak napiecia


Gość sosik1111

Rekomendowane odpowiedzi

masz zdjęcie sterownika to ta biała skrzynka

IpUXsFQ.jpg

 

jak coś w klimie jest nie halo to sterownik nie włączy sprężarki, może tez byś sam sterownik uszkodzony ja ostatnio byłem Zafirę umyć na myjni mechanicznej, jak wyjechałem z myjni było wszystko ok po godzinie i uruchomianiu silnika patrze kontrolka klimy świeci i wentylatory na max lecą, pierwsze co to pomyślałem mam przewalone sterownik zalany, ale po dwóch dniach wszystko wróciło do normy czyli woda odparowała, ale są przypadki że parę razy się tam woda dostanie i ścieżki na płytce ulatniają się i jest brak przewodności między elementami co skutkuje nie uruchomieniem klimy, ja bym Ci proponował zrobić diagnostykę komputerową klimy i tam wyjdzie co masz uszkodzone, bo można się w koszta władować wymieniając element po elemencie, przekaźniki i bezpieczniki są po lewej stronie kierowcy i jest jeszcze parę w komorze silnika ale teraz nie pamiętam gdzie dokładnie one są rozmieszczone.

 

 

Poczytaj sobie ten artykuł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

dzieki jutro podejze ten sterownik może zaśniedziało tam jak piszesz :lol: jeśli przypomniało by ci sie gdzie są bezpieczniki od klimy to napisz zgóry dzieki dodam że jeden znałazłem w kabinie nr. 40 na informacji wygląda od klimatyzacji pod maską sądwa jeden jest od pompy paliwa a drugi nie wiem :roll:

 

[ Dodano: 2016-01-06, 21:18 ]

dodam że kontrolka od klimy na liczniku gasnie po odpaleniu . jak odpiołem czujnik na chłodnicy klimatyzacji to sie zapaliła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta kontrolka kontroluje sterownik wentylatorów a co za tym idzie klimatyzacji może masz gdzieś tylko przerwę na przewodach między sprężarka a sternikiem, zgodnie ze schematem nie ma tam przekaźnika klimy ale jak włączasz przysiekiem klimatyzację to wyraźnie słychać cyknięcie przekaźnika. Moja pamięć jest ulotna a ostatni temat klimatyzacji był tu szyfrowany dobre parę lat temu ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

dzieki za podpowiedzi :lol:

 

[ Dodano: 2016-01-07, 07:24 ]

dziś zdemontuje zderzak i sprawdze styki

 

[ Dodano: 2016-01-07, 11:20 ]

witam tam na stykach wygląda jakby wyszło z fabryki . cykniecie przy włączaniu przycisku jest czyli faktycznie jest tam koło przycisku przekażnik :crazy: . dodam że dziś dzwoniłem domechanika to stwierdził że klima nie włączy sie w zime ale myśle że jest w błedzie :crazy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz już wczoraj Ci chciałem napisać ale wyleciało mi z głowy że może tam być czujnik temperatury który nie pozwala uruchomić klimy poniżej 5 stopni, nigdy nie sprawdzałem czy to prawda, ale na schemacie elektrycznym takowy czujnik jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

może wiesz gdzie ten czujnik sie znajduje nadają cieplej auto stoji w garażu to sprawdze może faktycznie tak jest :crazy: mechanik tez mówił ze w mróz sie nie załoczy jutro jade na diagnostyke komputerową moze pokaże jakiś błąd :faja:

 

[ Dodano: 2016-01-08, 08:04 ]

witam Grzes997 dziśpoczytałem o takich czujnikach tylko w innych autach bo o zafirach mało jest jak pisza to auta mają takie czujniki żeby osuszacz nie zamarzł poczekam jak sie ociepli to sprawdze czy działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam dziś temperatura 5.5 st. klimatyzacja działa . wniosek tego taki że faktycznie nie działa poniżej 5 st

 

[ Dodano: 2016-01-26, 15:22 ]

:jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania