Skocz do zawartości

Falujace obroty po czyszczeniu przepustnicy.


Gość Varios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkręciłem dziś do czyszczenia przepustnicę w mojej ibizie, dokładnie jąwyczyściłem i zamontowałem spowrotem tak jak było, wszystko wyglądało ok do momentu uruchomienia silnika, obroty na biegu jałowym falują i dochodzą po chwili do ponad 2000obr/min.

 

Pod przepustnicą nie było żadnej uszczelki tylko brud, (który mógł działać jako "uszczelka"?), czy to może być powodem tego problemu?

Czytałem jeszcze o adaptacji przepustnicy, takowa czynność tyczy się nowszych modeli, czy u mnie też musi zostać przeprowadzona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że gdzieś silnik ciągnie fałszywe powietrze, jest to łatwo do sprawdzenie, na uruchomionym silniku tryskaj plakiem po wszystkich łączeniach, jak silnik zmieni obroty lub się zadławi to tam ciągnie fałszywe powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób adaptację, w MK3 miałem podobnie po czyszczeniu, falowanie i podwyższone obroty, po adaptacji równiutko chodził

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano poszukam nieszczelności, a adaptacje mogę spróbować zrobić dopiero jak przyjdzie mi kabel do vag'a.

 

[ Dodano: 2016-01-05, 19:22 ]

Przepraszam że nie pisałem wcześniej ale nie miałem czasu, kupiłem uszczelkę która okazał się niestety nieco za duża, (musiałem ją lekko przyciąć), zrobiłem też adaptacje lecz bez zmian. Po uruchomieniu silnika pojawia się błąd: "Adaptation Limit Surpassed - intermittent", zauważyłem też że podczas jazdy przy zdjęciu nogi z gazu występuje pojedyńcze szarpnięcie, wcześniej nie było takiego problemu więc zakładam że to powiązane.

 

Czy zamiast plakiem mogę psikac środkiem do czyszczenia przepustnic i gaźników czy nie bardzo?

 

[ Dodano: 2016-01-11, 21:11 ]

Czy po uruchomieniu samego zapłonu silnik krokowy powinien pracować? Słychać jak pracuje przez jakieś 15sekund po czym przestaje, zamiast uszczelki nałożyłem klej dwuskładnikowy który powinien zadziałać idealnie wypełniając pustą przestrzeń aczkolwiek nie ma żadnych zmian, nie znalazłem też żadnej nieszczelności tym plakiem.

 

Jakieś pomysły albo podpowiedzi, czy samo odkręcenie pokrywki mechanizmu krokowca mogło go uszkodzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania