Skocz do zawartości

Akumulator


Gość MICHAL2008_02

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MICHAL2008_02

Posiadam samochód Ford C Max 1,6 Duratec 16 V benzyna 100KM w którym to samochodzie jest roczny akumulator Ford Silver Calcium 52 Ah 500 A. W samochodzie jest max elektroniki i immobilizer. samochód używany jest sporadzcznie. Bywa, że stoi w garażu przez dwa tygodnie. Stwierdziłem, że akumulator naładowany do pełna napięcie spoczynkowe po 48 godz, od ładowania wynosi 12,6 V. Po nastepnej dobie napięcie spada do poziomu 12,4 V a jeszcze po nastepnej do 12,2 V. Przy takich spadkach napiecia po kilkunastu dniach samochodu nie odpalę.Przy badaniach napięc spoczynkowych nie powoduję by włączały się jekiekolwiek odbiorniki prądu. Czy to prawda, że przy napięciu 12 V akumulator juz jest na 100 % rozładowany. Proszę o wskazówki jak mam postępować. Alternator jest sprawny przy zapalonym silniku napięcie ładowania w normie. Po przejechaniu dłuzszej trasy napięcie spoczynkowe na poziomie 12,5 V. Mówi się, urzadzenia w samochodzie w stanie garażowym pobierają prad w granicach 0,25 mA jak to można przełożyć na napięcie. Czy musze się niepokoić. Aktualnie co 10 dni podładowuję akumulator ale to chyba jest chore.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lombardo

Jeśli nie jeździsz 5 razy dziennie po pół kilometra po bułki tak, że jest wiecznie niedoładowany, to rzeczywiście chore. Nie sugeruj się tym, że akumulator ma rok, widziałem już te markowe, które padały nagle, bo np. były transportowane do Polski w katastrofalnych warunkach. Albo po prostu przysyłano nam odrzuty. Według mojego katalogu wychodzi u Ciebie 56 Ah, 580 A (056622ZN), ale nie sądzę, żeby te 4 Ah robiło różnicę, gdyby wszystko było w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania