Skocz do zawartości

Uruchomienie klimatyzacji, robić samemu czy zlecić?


Gość Pawell_17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu kupiłem Vectrę no i jak to w starym aucie trzeba po kolei usterki naprawiać. Ostatnio byłem u człowieka od klimy bo przestała chłodzić i jak się okazało prawie cały układ trzeba wymienić.

 

Po sprawdzeniu do wymiany jest:

 

1. Chłodnica klimatyzacji

2. Czujnik ciśnienia (kwadratowy)

3. Osuszacz

4. Uszczelnienie sprężarki (300zł u nich)

5. Uszczelki

 

Za kompletne uruchomienie klimy facet zażyczył 1200zł

 

Teraz mam Panowie pytanie, jako że w dużej mierze samochód staram się naprawiać sam i nie ma dwóch lewych rąk to czy warto się bawić w to samemu. Oczywiście chodzi mi o wymianę chłodnicy z osuszaczem, czujnika, wyjęcie sprężarki i oddanie na uszczelnienie. Oczywiście uruchomienie reszty oddać dla fachowca. Czy lepiej oddać to dla faceta i niech się bawi, tylko problem w tym że nie wiadomo czy te 1200zł to nie urośnie zaraz do 2tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze medal ma 2 strony: robisz sam, wyjdzie coś jeszcze ew. coś nie tak zrobisz, i kopiesz się z problemem. Wybulisz 1200,- ale co by nie było, to Cię nie interesuje. Jest gwarancja na usługę i wszelkie kłopoty potem to nie Twoja broszka ani nie twój portfel.

Czy urośnie do 2000? Myślę, że skoro postawił diagnozę jaką postawił, to wie o czym mówi. Tak naprawdę zasadnicze elementy

1. Chłodnica klimatyzacji

2. Czujnik ciśnienia (kwadratowy)

3. Osuszacz

4. Uszczelnienie sprężarki (300zł u nich)

będą zrobione, więc na dobrą sprawę chyba nie będzie się miało co zesrać... prawie cały układ klimy będzie zrobiony za wyjątkiem przewodów i wymiennika w nagrzewnicy.

Chłodnica - chińczyk ok. 250, markowa 700-800, kompresor - regeneracja 300-400, osuszacz 100-150, czujnik ciśnienia parę dych, uszczelnienia (jedno potrafi kosztować 2 dychy) i już w samych częściach masz minimum 700-800zł + 150 nabicie klimy. Robocizna nie wychodzi więc aż tak drogo jakby się wydawało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania