Skocz do zawartości

Dwa problemy z gazem


Gość Samowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dwa problemy z gazem, niestety przy próbach "wyguglowania" nie znalazłem konkretnych objawów jakie moje auto posiada :( Jutro wybieram się do jakiegoś pana gazownika ale chciałbym mieć chociaż ogólne teorie do rozmowy z nim żeby nie wcisnął mi jakiś bajek (znajomy miał sytuację, gdzie w jednym warsztacie wyceniono mu usterkę na około 300 zł, a cała naprawa kosztowała 50). Otóż problem numer jeden:

-Gdy "wcisnę pedał w podłogę" tzn. przyśpieszę i auto wejdzie na wysokie obroty gaz wyłącza się i zaczyna pikać. Nie wiem nawet dlaczego pika, brzęczyk nie uruchamia się przy pustej butli Kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi...

 

drugi problem:

-gdy pojeżdżę autem i zaparkuję gdzieś na kilkanaście minut, na jakiś zakupy czy coś, po powrocie i odpaleniu auta po chwili włącza się już gaz i momentalnie spadają obroty. Czasami się zdarza, że gdy wyjeżdżam powoli z jakiegoś parkingu auto po prostu gaśnie. Najczęściej pomaga gwałtowne dodanie gazu na luzie. Na benzynie nie ma takich problemów, tak samo gdy gaz włącza się podczas jazdy. Problem z spadkiem obrotów jest również wtedy gdy na przykład gaz włączy się w momencie kiedy stoję na światłach.

 

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Gdy "wcisnę pedał w podłogę" tzn. przyśpieszę i auto wejdzie na wysokie obroty gaz wyłącza się i zaczyna pikać. Nie wiem nawet dlaczego pika, brzęczyk nie uruchamia się przy pustej butli Kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi...

Nadmierny spadek ciśnienia w parowniku. Niewłaściwa regulacja instalacji lub parownik do wymiany/regeneracji.

Opcja w wypadku sekwencji: niewłaściwe ustawienia związane z przełączaniem się na benzynę.

 

-gdy pojeżdżę autem i zaparkuję gdzieś na kilkanaście minut, na jakiś zakupy czy coś, po powrocie i odpaleniu auta po chwili włącza się już gaz i momentalnie spadają obroty. Czasami się zdarza, że gdy wyjeżdżam powoli z jakiegoś parkingu auto po prostu gaśnie. Najczęściej pomaga gwałtowne dodanie gazu na luzie. Na benzynie nie ma takich problemów, tak samo gdy gaz włącza się podczas jazdy. Problem z spadkiem obrotów jest również wtedy gdy na przykład gaz włączy się w momencie kiedy stoję na światłach.

Niewłaściwa regulacja instalacji LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę wielkie dzięki za odpowiedź!

 

Jeśli można to mam jeszcze jedno pytanko, jakie są mniej więcej średnie koszta regulacji instalacji, wymiana i regeneracja parownika? Z góry dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania