Skocz do zawartości
komp165

Ustawienie zbieznosci i geometri vectra b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie i liczę na wasze sugestię. Mianowicie mam problem z ustawieniem kątów w mojej vectrze pojechałem dziś vectra na ustawienie zbieżności i kątów bo wymieniałem całe zawieszenie z tyłu i przodu od sprężyn amortyzatorów po tuleje i drążki itd. Zauważyłem że po wymianie przód jest trochę wyżej niż tyl. Pojechałem na zbieznosc a mechanik w warsztacie mówi do mnie ze w tym samochodzie nie da się ustawić zbieznosci i kątów bo są założone nie prawidłowe sprezyny do przodu auta.Czy miał rację kupiłem sprężyny i amory według katalogu .czy to ze samochód jest wyższy z przodu dyskwalifikuje go do ustawienia kątów? I jeszcze 1 sprawa oddałem w tym samym warsztacie opony żeby mi przełożył i dostałem informacje ze opony przełożyli ale nie da się wyważyć kol.ja spytałem czemu myślałem może ze felga krzywa a oni mówią ze nie tylko ze opony się nie nadają i przez to nie mogą wyważyć kół mowie sobie dziwne opony guza nie maja proste sa dziwne według mnie.co wy o tym wszystkim sądzicie. Może po prostu chcieli mnie zbyć? Może czas najwyższy zmienić warsztat ?.liczę na waszą pomoc.i dziękuję za wysłuchanie. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w tym samochodzie nie da się ustawić zbieznosci i kątów bo są założone nie prawidłowe sprezyny do przodu auta.

Bzdura. Jeśli sprężyny są za wysokie, to zgodziłbym się co do kątów, bo tak naprawdę tylko z tyłu się ustawia - przód praktycznie zero możliwości. Niezależnie od sprężyn MUSI się dać ustawić zbieżność, chyba że auto przeżyło zderzenie z czołgiem, po którym przeklepali je na wiatę autobusową.

Może czas najwyższy zmienić warsztat ?

Odnoszę wrażenie, że będzie trzeba. W kwestii opon również.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kątów nie da sie wcale. Niezależnie od sprężyn. Mając za niskie sprężyny kąty będą ujemne, za wysokie - dodatnie, ale nie reguluje sie bo nie ma jak. Da sie tylko tył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi