Skocz do zawartości

Ustawienie zbieznosci i geometri vectra b


Gość komp165

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanie i liczę na wasze sugestię. Mianowicie mam problem z ustawieniem kątów w mojej vectrze pojechałem dziś vectra na ustawienie zbieżności i kątów bo wymieniałem całe zawieszenie z tyłu i przodu od sprężyn amortyzatorów po tuleje i drążki itd. Zauważyłem że po wymianie przód jest trochę wyżej niż tyl. Pojechałem na zbieznosc a mechanik w warsztacie mówi do mnie ze w tym samochodzie nie da się ustawić zbieznosci i kątów bo są założone nie prawidłowe sprezyny do przodu auta.Czy miał rację kupiłem sprężyny i amory według katalogu .czy to ze samochód jest wyższy z przodu dyskwalifikuje go do ustawienia kątów? I jeszcze 1 sprawa oddałem w tym samym warsztacie opony żeby mi przełożył i dostałem informacje ze opony przełożyli ale nie da się wyważyć kol.ja spytałem czemu myślałem może ze felga krzywa a oni mówią ze nie tylko ze opony się nie nadają i przez to nie mogą wyważyć kół mowie sobie dziwne opony guza nie maja proste sa dziwne według mnie.co wy o tym wszystkim sądzicie. Może po prostu chcieli mnie zbyć? Może czas najwyższy zmienić warsztat ?.liczę na waszą pomoc.i dziękuję za wysłuchanie. :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym samochodzie nie da się ustawić zbieznosci i kątów bo są założone nie prawidłowe sprezyny do przodu auta.

Bzdura. Jeśli sprężyny są za wysokie, to zgodziłbym się co do kątów, bo tak naprawdę tylko z tyłu się ustawia - przód praktycznie zero możliwości. Niezależnie od sprężyn MUSI się dać ustawić zbieżność, chyba że auto przeżyło zderzenie z czołgiem, po którym przeklepali je na wiatę autobusową.

 

Może czas najwyższy zmienić warsztat ?

Odnoszę wrażenie, że będzie trzeba. W kwestii opon również.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania