Skocz do zawartości

Gniazdo zapalniczki


Gość KrzysiekAstraH

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KrzysiekAstraH

Witam, zamiaruję w astrze h zamontować rozdzielacz do ładowarek i proszę o podpowiedź, do ilu amperów wytrzymuje gniazdo i na co jeszcze ewentualnie zwrócić uwagę. Dodam, że miałem zapalniczkę i w instrukcji obsługi było napisane, żeby nie podłączać nieczego innego niż zapalniczka. Czy brać to na poważnie czy tak sobie napisali? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że miałem zapalniczkę i w instrukcji obsługi było napisane, żeby nie podłączać nieczego innego niż zapalniczka

 

:lol::lol: Jeśli masz zestaw naprawczy koła to ciekawe gdzie podłączysz kompresor, bezpiecznik zapalniczki o ile pamiętam jest 15 A więc do tego parametru możesz ładować w gniazdo ładowarek czy tez rozdzielaczy, tylko że to troszkę prządko wygląda, ja to sobie kupiłem rozdzielacz na trzy gniazda zapalniczkowe, dołączyłem do tego kable, rozdzielacz jest schowany w schowku, kabelek podłączony do gniazda bezpiecznika zapalniczki, ostatnio miałem tam podłączoną ładowarkę z nawigacji, jeden smartfon, ruter z internetem komórkowym wszystko działał jak należy, zastanawiam się na zlikwidowaniem tego rozdzielacza i zastąpienie go rozdzielaczem z gniazdami USB, zajmuje zdecydowanie mniej miejsca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysiekAstraH

Nie mam zestawu naprawczego a ta instrukcja to przeczytana na necie bo samochód nie był nowy brany. Słuchaj, tak napisano, wydało mi się to głupie, ale wolałem zapytać.

 

[ Dodano: 2015-09-29, 21:58 ]

A gdzie jest gniazdo bezpiecznika zapalniczki? I czy jakiś upierdliwy jest montaż czy raczej łatwy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysiekAstraH

Właśnie zauważyłem, że każde trącenie ładowarki oznacza odłączenie. Myślałem, że to akurat u mnie się poluzowało, ale widzę, że nie tylko u mnie. Próbowałem trochę wgiąć w gnieździe takie wystające kawałki, ale jakoś niewiele to dało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik zapalniczki jest w puszcze bezpiecznikowej po lewej stronie kierowcy tam gdzie są wszystkie bezpiecznik, wyjąłem bezpiecznik włożyłem do otworu gdzie nie ma napięcia kabel i zamontowałem ponownie bezpiecznik, może to nie jest fachowe ale dzieła, mam mnóstwo kabelków powkładanych w bezpieczniki np z modułu świateł dziennych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysiekAstraH

Kapkę jaśniej? :D Raczej lewy jestem z elektroniki. Co znaczy, że wyjąłeś bezpiecznik i włożyłeś do otworu gdzie nie ma napięcia kabel?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bezpiecznik jest w swoim gnieździe to z jednej strony jest dopływ napięcia a z drugiej odpływ do zapalniczki

zapalniczka.jpg

 

wyjmujesz bezpiecznik i mierzysz gdzie jest napięcie np z lewej to z prawej strony jest odpływ i tam do tego gniazda wciskasz kabel i na to bezpiecznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysiekAstraH

Nie wiem, zastanowię się bo wolałbym niczego nie popsuć.

 

[ Dodano: 2015-09-29, 23:07 ]

W każdym razie dzięki za pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania