Skocz do zawartości

Nie odpala - zdechł


Gość Karolsongo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolsongo

Witam

mam problem z renault megane scenic I dti rok 99 silnik 1.9 przed liftem a dokładnie problem jest z odpalaniem.

Od jakieś czasu czasami nie odpala tak jakby był rozładowany akumulator(znajduje się pod siedzeniem) - mechanik podłączył nowy akumulator i problem się powtarzał.

Wymieniłem rozrusznik na nowy i problem nadal się pojawiał, zostały więc wymienione kable od akumulatora masa itp.

Coraz częściej się to zdarza a momentami nie chce w ogóle odpalić, zdarzało się że wyzerował się zegar gdzie wcześniej zdarzało się to tylko po odłączeniu akumulatora, wnioskuję że gdzieś odcina prąd.

Podczas odpalania nie raz odpala i nie mam pojęcia od czego to zależy gdy nie chce odpalić to nie ma żadnego dźwięku tak jakby nie kręcił i w dodatku przygasają kontrolki a ostatnio zaczął pstrykać przekaźnik aż odłączę stacyjkę.

Problemem nie jest: akumulator, rozrusznik, kable tzn te rzeczy robił mechanik.

W czym może być problem? Nie mam już siły na niego i nie mam pojęcia co dalej robić - mechanicy rozkładają ręce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolsongo

Bezpieczniki sprawdzone.

A mógłbyś rozwinąć co z tą kostką stacyjki? Gdzie to jest i jak naprawić?

 

[ Dodano: 2015-08-17, 14:28 ]

Byłem w warsztacie u elektromechaników, powiedzieli, że to na pewno nie kostka stacyjki ani czujnik uderzeniowy bo wtedy w ogóle by nie odpalił a on czasami odpala, dzisiaj byłem u nich 30km właśnie tym autem, u nich znowu nie chciał odpalić ale poczekałem chwile i z trudem ale odpalił.

Powiedzieli, że prawdopodobnie jest coś w rozrządzie przestawione jakiś ząbek albo coś. Wcześniej nie wspomniałem bo myślałem że to nie ma znaczenia - wymieniałem rozrząd jakieś kilka tygodni przed tą całą akcją z odpalaniem. Ale jakiś czas było ok a teraz już nie wiem co jest. W warsztacie tylko to im wpada do głowy (pewnie dlatego że to nie oni wymieniali rozrząd) wszyscy rozkładają ręce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania