Skocz do zawartości

Jaka skrzynia do astry G x16xel?


Gość groch10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum, więc wybaczcie jeśli ten temat sie pojawił. Mam astre G 2002 rok z silnikiem z16xe, niestety silnik odmówił już współpracy- zatarł się. Mam możliwość kupić silnik od kolegi x16xel (wiem że jest w dobrym stanie i niedużym przebiegiem). Chciałbym się dowiedzieć czy skrzynie biegów którą mam w swojej asterce będzie pasowac do tego silnika? Czy wystarczy wyjąć mój silnik i wsadzić nowy i wszystko będzię ok, czy coś jeszcze musiałbym zmieniać? Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos dziękuję za informację. Tak jak piałem jestem świeżak i staram się jakoś to forum ogarnąć żeby robić wszystko tak, żeby nie utrudniać innym korzystania z niego. Ogólnie to mogę kupić nie tylko silnik x16xel ale całą astrę z tym silnikiem (koledze gościu wjechał w bok i ma szkodę całkowitą, odda mi to auto za 1200zł, więc będę miał całą masę cześci do niej, komora silnika jest nie naruszona, cvały osprzęt również), więc gdybyś był tak miły i powiedział mi co dokładnie powinienienem przełożyć żeby ten silnik u mnie działał jak należy to naprawdę bym był wdzięczny :) Przekładkę już kiedyś robiłem ale to w daewoo i generalnie z identycznym silnikiem, wiec była tylko zamiana i wszystko działało od razu :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odpalenia X16XEL potrzebujesz oprócz silnika z osprzętem:

1. wiązka elektryczna silnika

2. sterownik

3. pętla immobilisera wokół stacyjki

4. pestki immo z kluczyków (transpondery) - należy je podmienić z tymi, które są obecnie w kluczykach. Jeśli zostaną stare i po prostu dodasz nowe np trzymając je obok pętli to nie odpali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm, rozumiem. Tak wygląda ta astra którą kupię http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4c5161da972a78f.html Można powiedzieć, że jest cała, odpala normalnie i jeździ ale zostawia 4 ślady więc miała iść na złom. Rozumiem o co chodzi z wiązką i sterownikiem :) Co kluczyków to ja miałem jeden a rozbitek ma dwa, czyli najlepiej chyba będzie przełożyć stacyjkę z pętlą i zamki, to powinno działać no i będę miał zapasowy kluczyk z pilotem, co o tym myślisz ArKos? No i jeszcze jedno istotne pytanie, co dokładnie z osprzętu silnika x16xel miałbym przełożyć? Kolektory i co jeszcze? Czy mocowanie i łapy od mojego z16xe bedą pasowały do x16xel?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej chyba będzie przełożyć stacyjkę z pętlą i zamki,

Po co?

Starczy pętlę wokoło stacyjki - oba czipy będą pozwalały na odpalenie, a problem drugiego kluczyka jest banalnie prosty: DOROBIĆ. Są surowe kluczyki oplowskie. Za 3 dychy unikasz całego dnia zabawy z przekładaniem stacyjki i zamków.

 

co dokładnie z osprzętu silnika x16xel miałbym przełożyć? Kolektory i co jeszcze? Czy mocowanie i łapy od mojego z16xe bedą pasowały do x16xel?

Skoro masz wiązkę z X16XEL razem ze sterownikiem, to wkładasz CAŁY KOMPLETNY X16XEL. Żadnego osprzętu nie zmieniasz. Łapy te co są przykręcone do X16XEL też - nawet ich odkręcać nie trzeba. Sory - jej, bo jest jedna przy rozrządzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, kwestia kluczyków tutaj byłaby bardzo ułatwiona robiąc to w ten sposób :D

 

Ok, silnika nie ruszam tylko całego wyjmuje i przekładam ze wszystkim co przy nim jest, tylko łapę przy rozrządzie musiałbym założyć od mojego z16xe, tak?

 

A układ chłodzenia? Będą pasowały wszystkie węże?

 

Wybacz, że tak dopytuje o wszystko, trochę jak laik ale chciałbym to zrobić naprawdę porządnie i pojeździć jeszcze trochę moją czarnulką :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że tak dopytuje o wszystko, trochę jak laik tylko łapę przy rozrządzie musiałbym założyć od mojego z16xe, tak?

Ale z czytaniem ze zrozumieniem też są zaciachy :P

Łapy te co są przykręcone do X16XEL też - nawet ich odkręcać nie trzeba. Sory - jej, bo jest jedna przy rozrządzie.

 

A układ chłodzenia? Będą pasowały wszystkie węże?

Powinno być to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania