Skocz do zawartości

skrzynia biegów


Gość Bartek93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek93

Witam, niedawno kupiłem BMW e36 325td 115km Auto jest z 95r stan blacharski chyba idealny 0 rdzy itp. Wszystko działa jak należy po za klimatyzacją ponieważ brak paska „zakładam, że ktoś zdją celowo bo coś nawaliło” A wiec do rzeczy: chciałbym wymienić olej w skrzyni biegów „automat” i tu pojawia się problem  w manualu było to dziecinnie proste a tu nie bardzo wiem jak się do tego zabrać a tym bardziej, ze przeczytałem wiele forum i ludzie różne rzeczy piszą więc wolał bym się dowiedzieć czegoś od kogoś konkretnego. Samochód ma dosyć spory przebieg niecałe 340tyś ale silnik bez problemu się wkręca na obroty i nie słychać żadnych niepokojących dźwięku z pod maski, skrzynia dobrze zmienia „przełożenia” nic nie ciągnie, nie wyje jedynym minusem jest to jak zmieniam z P i N na D i R jednocześnie wciskając pedał hamulca to samochód tak jak by chciał odjechać i czy to normalne, czego może być to wina? i zawsze ma obroty jałowe w granicach 700tyś. Jeśli chodzi o płyny to jakie? Bo ja używam petrygo, Platinum hipol. Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to jak zmieniam z P i N na D i R jednocześnie wciskając pedał hamulca to samochód tak jak by chciał odjechać i czy to normalne

 

To jest normalny objaw skrzynia zaczyna ciągnąc dlatego jest taki efekt bez hamulca samochód pojedzie, co do oleju przy tym przebiegu bym to zostawił chyba że masz pewność że olej był regularnie wymieniany, sprawdził bym ewentualnie poziom oleju i jego kolor jeśli jest czerwony i brzydko nie pachnie to jest ok jeśli jest kolory brązowego i czuć wyraźnie spalenizną to można się pokusić o wymianę ale to grozi zabiciem skrzyni, jak jeździ dobrze to ja bym to zostawił po co ryzykować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek93

Pewności nie mam kiedy był wymieniany sądzę, że dawno dawno chociaż sprawdzę. Czy w autamacie w tym modeliu robi się tak samo co w manualu?? A i jeszcze jeden problem występuje odnośnie obrotów są po prostu za wysokie a na zimnym silniku jak wciskam pedał hamulca to samochód zwyczajnie gaśnie. Jak mogę obniżyć te obroty jałowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kamila12345

Witam wszystkich czy ktoś orientuje się w jakiej cenie może być skrzynia biegów do Renault Clio 2002 r. używana? Bo nie chciałabym przepłacić :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania