Skocz do zawartości

Opel Corsa C 1.2 2004r zakodowane radio


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem w w/w aucie. Znajomy dziś kupił takie auto i problem polega na tym, że radio jest zakodowane ponieważ poprzedni właściciel odpiął akumulator. Moje pytanie jest takie czy kod do radia będzie widoczny na radiu po jego wyjęciu ? Jeżeli tak to jak je wyciągnąć? Radio to CDR 2004 o ile mnie pamięć nie myli. I jak się to radio odkodowuje. Z tego co czytałem to na włączonym zapłonie trzymam przycisk AS dalej włączam radio cały czas trzymając AS aż się pojawią kreski jak się one pojawią daje kod i zatwierdzam AS. - Dobrze wyczytałem w necie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyczytałeś procedurę wbijania kodu, jeśli chodzi o sam kod to na radiu nie ma go napisanego chyba że ktoś sam dopisał, kod radia powinien być w dokumentacji samochodu jeśli nie to można go wyjąc i dać do rozkodowania koszt około 50 zł i robią to na giełdach samochodowych, by same radio wyjąc musisz mieć cztery druty o średnicy takiej by weszły w cztery otwory które są na bokach radia, wkładasz ciągniesz i masz radio w rękach czasem w tych otworkach są śruby wkręcone które trzeba najpierw wykręcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. W papierach od radia znalazłem kod trzeba było się zagłębić w tą "lekturę" xD Dziś odkoduje je jak się uda. A zapytam tak już z ciekawość zakładając że ktoś 10 razy źle wpisał kod - co wtedy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż okazuje się, że radio trzeba będzie rozkodować bo kodu jednak nie ma tzn ten co znalazłem nie pasuje. Koszt niewielki wiec nie ma problemu. Grześ mam prośbę looknij do działu silniki benzynowe dałem dam temat o dziwnym dźwięku silnika w innej corsie - dałem link do filmiku z tym dźwiękiem na wrzucie, mi trochę brak pomysłu co to może być a nie chciałbym wprowadzać kogoś w koszty np zdejmowania głowicy jak okaże się, że nie tędy droga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania