Skocz do zawartości

Wymiana uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów


Gość spawes123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spawes123

Witam mam wyciek z uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów w seacie ibiza II 1.4 60km z 1997 roku

wymieniał ktoś kiedyś ten uszczelniacz ? Mógłby ktoś opisać jak to zrobić albo jakiś manual podesłać ?

będę to robił 1 raz więc wole wiedzieć co mnie czeka

jako iż auto ma 130 tys przebiegu olej w skrzyni pewnie trzeba będzie też wymienić bo i tak prawdopodobnie trzeba będzie spuścić żeby wszystko ładnie wyczyścić i odtłuścić pod nowy uszczelniacz. Olej to mały koszt więc wymienić można (z tego co się dowiadywałem to 30 zł za 1 litr shella a są i tańsze :) ) jak coś to proszę o odpowiedz jeżeli ktoś przerabiał u siebie taką wymianę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. spuścić olej ze skrzyni. Korek spustowy jest na naprawdę dużego imbusa - może nawet 18-20

2. rozłączyć lewarek z wybierakiem

3. umyć dokładnie z zewnątrz

4. BARDZO DELIKATNIE zdjąć stary uszczelniacz. NIE WOLNO porysować ani pręta wybieraka ani wewnętrznej powierzchni skrzyni, w którą się chowa, bo będzie ciekło. Ja użyłem cieniutkiego śrubokręta, którym przebiłem czoło simmeringa i po prostu podważając go wylazł.

5. umyć

6. nabić nowy simmer. Używałem klucza oczkowego odsadzonego, o ile pamiętam 19

7. zalać olej do skrzyni i połączyć lewarek z wybierakiem

 

Jeśli po wymianie się rozcieknie, to oznacza, że wybierak jest wytarty. Pomaga wtedy zastosowanie rozmiar mniejszego wewnątrz - występują takie w skuterach. Nominalnie powinien być 24/15/7 a ja zastosowałem 24/14/7 i przestało ciec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania