Skocz do zawartości

Opel Astra II 2.2 CDTI


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jakie macie opinie na temat tego silnika? Ogólnie chodzi mi o sam silnik czy ma jakieś szczególne wady albo zalety?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie pomyliłem oznaczenia ale właśnie chyba ten silnik miałem na myśli bo o jednym takim słyszałem że jest szmelcem. A powiedz mi spotkałem się raz z Vectrą C z silnikiem hymm albo 2.0 albo 2.2 chyba właśnie CDTI dokładnie nie pamiętam była to benzyna ale chodzi mi o to że w tym silniku są dwie pompy paliwa jedna w baku ma się rozumieć a druga w komorze silnika napędzana od wałka rozrządu i ona ponoć jest droga bardzo - około 2000 zł. Jeżeli coś pokręciłem to mnie popraw ale ogólnie chodzi mi o zdanie na temat tego silnika - prawdą jest że ta pompa jest taka droga?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra C miała 2.0DTI i 2.2DTI przed liftem, po lifcie 1.9CDTI i to jest dobry silnik. Dwa pierwsze dla mnie kaszana. Co do tych pomp - chodzi o silnik benzynowy 2.2 o oznaczeniu Z22YH (na klapie oznaczenie DIRECT) - ma bezpośredni wtrysk benzyny i dlatego są 2 pompy. Pierwsza (wstępna) podaje paliwo do pompy wysokiego ciśnienia, a ta dopiero wali we wtryskiwacze. Prawda, pompa jest w kosmicznej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dopytam jeszcze co polecasz z tego typu : http://otomoto.pl/opel-astra-tuning-german-style-C35898328.html chodzi mi o to z jakim silnikiem takiego modelu szukać. Ogólnie znajomy się napalił na ten model ale nie wie za bardzo z jakim silnikiem wybrać - o ile wgl te modele wychodziły w różnych silnikach bo tego nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.2 bym kijem przez brudną szmatę nie tykał. Najgłupszy benzyniak tamtej dekady.

Bertona najlepiej z18xe albo z20let/ler/leh. Silniki trudne do zabicia.

 

P.S.

Sprzedawca naczytał się bajek. Ten silnik ma 155kM w nowszej wersji, w starszej 147kM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dobrze wiedzieć dzięki za info ale dopytam jeszcze to 1.8 to benzyna mam rozumiec

 

[ Dodano: 2015-02-06, 22:30 ]

I zauważ arkoś że w ogłoszeniu jest ON a nie Pb

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania