Skocz do zawartości

dławienie silnika podczas jazdy


Gość gizmo2382

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prosze o pomoc.

Od pewnego czasu mam problem z moją astrą mianowicie dławi,szarpie podczas jazdy,czasami przejade 100km i nic się nie dzieje a czasami przejechanie 10km to mordęga.Byłem u mechanika który stwierdził że jak samochód nie stanie zupełnie to nie jest w stanie nic zrobić.Na diagnostyce nie wykazał żadnych błędów.Szarpanie pojawia się przy dodawaniu gazu i ruszaniu czasami,problem dość dziwny bo raz jest a raz nie ma.Wymieniłem kable,świece na razie i nic jak było tak jest :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szarpanie podczas przyspieszania może odpowiadać mapsensor.

Kwestia kolejna: silnik. JAKI TAM JEST

Jak stary na mechanicznym rozdzielaczu zapłonu to może się rozlatywać wewnątrz aparat zapłonowy - nadmierny luz wałka.

Nie da się stwierdzić co jest nie halo na podstawie kilku szczątkowych informacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro podmienie mapsensor i zobaczymy co w trawie będzie piszczeć,silnik c14nz na mechanicznym rozdzielaczu zapłonu.Najgorsze to to że jeden dzień nic się nie dzieje a na drugi szarpie jak opętany :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parciała, trzy miesiące temu wymieniona na nową :-/

 

[ Dodano: 2015-01-19, 09:24 ]

mapsensor podmieniony, nic się nie zmieniło :(

 

[ Dodano: 2015-03-01, 13:53 ]

Wymieniłem jeszcze cewke,moduł,filtr paliwa,regulator ciśnienia paliwa,czujnik położenia przepustnicy,wtryskiwacz i nic jak szarpał tak dalej szarpie,najgorzej z jazdą pod górkę bo po prostej bez nagłego wciskania gazu jeszcze jakoś idzie,zastanawiam się jeszcze nad podmianą aparatu zapłonowego i pompą paliwa czy ona może mieć jakiś wpływ na takie zachowanie? Dodam jeszcze że silknik pali idealnie i na wolnych obrotach też pracuje idealnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania