Skocz do zawartości

Rozładowujący się akumulator na postoju


Gość artid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Opiszę swój problem. Kilka dni temu w czasie jazdy nastąpił zanik ładowania aku i po jakimś czasie silnik stanął (rozładował się aku). Wymieniłem regulator chociaż w starym szczotki były dobre więc to mnie trochę dziwiło ale może elektronika padła. Od tej pory zaczęły się problemy. Naładowałem aku, samochód odpalił, sprawdziłem ładowanie i 14,3V. Przejechałem 100 km i zgasiłem silnik. Rano samochód już nie odpalił, jak sprawdziłem napięcie było 11,6V. Naładowałem drugi aku (też używany), po naładowaniu miał ok 13V. Włożyłem do Ibizy odpaliłem, silnik pracował ok pół godz i zgasiłem. Po ok 5 godz już nie odpalił. Na trzecim było to samo.

Jak sprawdzam amperomierzem to raz pokazuje że pobór prądu jest 0,7A a za chwilę spada do 0,15 albo 0,02.

Pomóżcie co robić. Nie chcę kupić aku i go zaraz uszkodzić.

Dodam że przed uszkodzeniem regulatora silnik palił bez problemu niezależnie od temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alternatorze są diody prostujące może jedna z nich przepuszcza co powoduje rozładowywanie akumulatora, sprawdź stan akumulatora w taki sposób naładuj akumulator odpal pojeździ na koniec dnia ściągnij klemę z akumulatora, rano klema na miejsce i próba odpalenia jak wszystko będzie ok to masz pewność że raczej przyczyny trzeba szukać w samochodzie a nie w akumulatorze i tak jak wcześniej pisałem stawiam na jedną diodę w alternatorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator raczej wykluczyłem bo niemożliwe jest żeby trzy miały tą samą wadę. Dzięki za pomoc, po niedzieli wezmę się za to.

Jak możesz to podpowiedz jeszcze jak można się do tych diód dostać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, obejrzę i w wolnej chwili wezmę się za to. Aku już pod prostownikiem.

 

[ Dodano: 2015-01-19, 18:56 ]

Problem rozwiązany.

Jak padł mi regulator to kupiłem w InterCarsie zamiennik za prawie 80zł. Teraz podjechałem do mechanika od alternatorów to od razu powiedział że chiński zamiennik rozładowuje akumulator. Założył oryginalny regulator za 170zł i problem zniknął. Jestem "w plecy" 80 dych ale trudno, nauczka na przyszłość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
STARA PRAWDA.KUPUJESZ TANIO KUPUJESZ DWA RAZY.Ale człowiek uczy się na błędach. ;-)

 

Proszę zapoznać się z regulaminem Forum:

 

§3. Ogólne zachowanie.

3.1. Nie krzyczymy (nie piszemy dużymi literami).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania