Skocz do zawartości

Pękniety wałek rozrządu opel insignia 2.0 160 km diesel


Gość DanielSzczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DanielSzczecin

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Na wstępie mam na imie Daniel i od 7 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem opla insigni 2.0 diesel Autko obecnie ma 230 tys km i 35 tys km temu miało wymieniony rozrząd w serwisie opla w Gorzowie Wlkp.

 

Otóż mój problem z tym autkiem zaczął się trzy tygodnie temu. Auto najczęsciej było eksploatowane na długich trasach po 700 km dziennie i nie było z tym najmniejszego problemu.... aż do czasu gdy zacząłem eksploatowac w/w opla po 50 km dziennie. Czasami po dłuższym postoju i odpaleniu silnika z rana pokazywał się komunikat "niskie ciśnienie oleju" wyłącz silnik. Nie wiem co było przyczyną tego komunikatu z tego względu, że nie zdążyłem dojechac do serwisu i po przejechaniu w/w km obroty silniaka na postoju zafalowaly i silnik zgasl. Spróbowałem go jeszcze raz odpalic ale zgasl.

 

Po przetransportowaniu auta na wlasny koszt z DK do serwisu opla w Szczecinie na ul. Struga Panowie mechanicy po sciągnieciu osłony rozrządu i paska rozrządu uznali, że wałki rozrządu są pekniete. I dalszą weryfikacje wycenili na 800 PLN w zwiazku z czym zdecydowałem sie zabrac od nich moje 3 letnie auto. Koszt uslugi 310 PLN

 

Po odstawieniu auta do nie autoryzowanego warsztatu ze sciagnieta obudowa i paskiem rozrzadu, odkreceniu gornej częsci silnika, rzeczywiscie okazało się, że dwa wałki rozrządu są pekniete. W związku z czym udało mi się dostac z anglika gorna czesc silnia z calymi walkami rozrzadu w dobrej cenie 500 PLN do tego zakupilem nowy pasek rozrzadu, uszczelke pokrywy zaworow, 16 popychaczy, 16 dzwigienek zaworowych i nowa rolke napinajaca w cenie 1350 PLN.

 

Panowie mechanicy stwierdzili, że przyczyna pekniecia walkow rozrzadu była za mocno przykrecona rolka napinajaca pasek rozrzadu (mega wklesla powierzchnia w owej rolce) zapewne serwis opla i tak nie przyznal sie do swojej winy i chcieli by mnie wycyckach do suchej nitki.

 

Silnik jest już złożony ale teraz zaczyna się problem bo przy wypożyczeniu blokady (klucz z 5-cioma dziurkami) do ustawienia rozrzadu do opla vectry 1,9 ponoc pasujacej rowniez do opla insigni 2.0 dolna blokada nie pokrywa sie z gornymi znakami. Powinna byc ustawiona na godzine "19:00" wedlug instrukcji ale wtedy krecac silnikiem na sucho nie idzie wykonac pelnego obrotu.

 

Drodzy forumowicze co byscie zrobili w tej sytuacji? Pomóżcie proszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DanielSzczecin

Dziekuje za pomoc. W oplu w Szczecinie udzielono nam informacji że małe kółko na wale korbowym posiada lewy gwint ( po zdjęciu owego kółka okazało się, że klin jest ścięty ) dlatego dolna blokada wału korbowego w żaden sposób nie zgrywała się z górnymi znakami.

 

Oryginał GM w oplu to koszt 85 zl także po zamontowaniu nowego udało się wystartowac silnik. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania