Skocz do zawartości

opel calibra ciężko pali na mrozie


Gość łukasz.szy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość łukasz.szy

Witam.

Mam duży problem z oplem, calibrą 2.0 8v

zaczne gdy przyszedł mróz cieżko pali na benzynie a jak jest 12 na minusie to ostatni wogóle nie odpalił tylko tak łapała sprawdzałem pompke paliwa niby podaje benzynke,zmieniałem czujnik temperatury,sprawdzałem sterownik pompki paliwowej jest ok a dalej to samo.np jak jade na obr 2tyś i dam jej gazu to przydławi sie i pózniej ciągnie ps i jak jest ciepła pali na strzała.

Prosze o pomoc nie mam pojęcia co jeszcze może ją bolec

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość łukasz.szy

sterownik pompki mam od strony pasażera za osłoną plastikową taki kwadratowy rozebrałem go i sprawdzałem elektro magnes są tam takie blaszki jak przekrece kluczyk gdy kontrolki sie zaswiecą jedna blaszka sie łapie a jak odpalam druga wtedy też bo calibry podobno mają zrobione tak ze podczas kręcenia rozrusznikiem pompka sie załancza.

a jak można sprawdzic cisnienie paliwa ???mi jak stała przez noc np to sciągałem wężyk przed wtryskami to tylko pare kropelek poleciało...dzis w mojej miejscowosci było -15 i dziwne bo odpaliła tak za 5 obrotem raz zapali raz nie,raz było -9 skonczyłem baterie od krecenia i tylko było bu,bubu i chwila przerwy i za chwile to samo dla mnie to czarna magia :-o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik pompki mam od strony pasażera za osłoną plastikową taki kwadratowy

To nie jest sterownik pompy paliwa, bo w tym aucie go NIE MA. Mówisz o sterowniku silnika...

 

a jak można sprawdzic cisnienie paliwa ?

A forum poczytać? Jest poradnik jak sprawdzić pompę, w dziale poradników. Wyszukiwarka też działa.

 

sciągałem wężyk przed wtryskami to tylko pare kropelek poleciało

Potwierdza to moje przypuszczenia o pompie. Ciśnienie powinno pozostać, może nie jakieś nie wiadomo jakie, ale troche paliwa powinno sie ulać a nie kropla-dwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość łukasz.szy

Bylem u paru mechanikow i mowili ze to jest sterownik pompy psliwa mozecie zobaczyc na allegro ze sa i jak to dokladnie wyglada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania