Skocz do zawartości

[LPG] Najprostsze LPG do auta


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Najprostszą instalacje LPG, jaka może być: jest w niej butla toroidalna 45l, zawór z filtrem, reduktor Lovato 100 kw, blos z klapką antywybuchową, a z elektroniki jest tylko emulator wtryskiwaczy i przełącznik gaz-benzyna.

Koszt całości wraz z wbiciem do dowodu rejestracyjnego wyniósł mnie 750 zł. Wrażenia z jazd są bardzo zadowalające, nie czuje różnicy pomiędzy lpg a benzyną , spalanie około 11 litrów w mieście - na trasie zadowoli się 8 litrami.

Z utrudnień jakie miałem z instalacją, to brak miejsca na blosa, ale przerobiłem dolot i jest dobrze. Pragnę na koniec dodać że polecam wszystkim użytkownikom tradycyjnych miksowanych instalacji LPG zakup blosa - jest po prostu rewelacyjny, prostota budowy daje swoje. W obecnej wersji plastykowe kolanka zostały zamienione gumowymi żeby nie wyglądała ta Omega jak część instalacji hydraulicznej :lol:

 

[przypis]

 

blos.jpg

 

663a581a07c52a6f.jpg

 

f4e31423c53054a7.jpg

 

d8ee09c0411dde6c.jpg

 

ac9435142df9b1a7.jpg

 

504d0daf360211ad.jpg

 

c596beb6cd6d68cd.jpg

 

9f7bcf57e6ae2f90.jpg

 

Autor: Grzes997

Źródło: http://forum.samnaprawiam.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania