Skocz do zawartości

problem z Laguną 2.0


Gość muszka15001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość muszka15001

Witam,

Mam problem z moją Laguną. Opiszę całą sytuacje.

Jakiś czas temu padł mi rozrusznik. Mechanik wymienił, ale w tym czasie nadeszło zimno i troche postał na dworzu. Przy odbiorze mechanik stwierdził, że samochód nie pali na benzynie i pewnie padła pompa paliwa lub powodem jest rezerwa...nauczył odpalać samochód na gazie i jakoś się jeździło. Po jakiś 2 dniach samochód nagle stracił obroty i zgasł...odstał ostygł odpalił na gazie ale po przejechaniu kilometra nastąpił strzał z wydechu...dziura (wydech do wymiany). i o dziwo zaczął palić i jeździć na benzynie...dziwna sprawa ale ok...po kolejnych paru dniach zrobił to samo tyle że na benzynie (traci obroty gaśnie po odstaniu zapala kolejny strzał)ale tu mnie zaczeło zastanawiać co tam sie dzieje że traci obroty. niucham niucham i znalazłam dziurę w gumie która prowadzi od filtra paliwa do silnika (nie wiem jak to się fachowo nazywa.) dziura zaklejona domowym sposobem ale poskutkowało...na pare dni...ale dziś nowy objaw....po przejechaniu paru kilometrów przy prędkości około 80 na godzine (na benzynie) przy wciśnięciu sprzęgła silnik gaśnie przy czym odpala bez problemu. zdarzyło się to kilka razy na trasie ok 30 km ale jakoś dotarłam do domu. Do tego dodam że ubyło oleju a wcześniej nie było takiej sytuacji (olej i tak miał być wymieniony tylko czy jest sens) Moje pytanie teraz jest takie jaka może być przyczyna i czy w ogóle opłaca się to sprawdzać naprawiać patrząc na ceny tych samochodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto sprawdzić co jest nie tak, proponował bym sprawdzić układ paliwowy i odnaleźć przyczynę usterki, sprawdzić dolot czy tez gdzieś nie jest dziurawy i nie zasysa lewego powietrza, a objawy jakie piszesz że gaśnie strzela to nic innego jak efekty jazdy tylko i wyłącznie na gazie sterownik silnika zwariował i się buntuje złym składem mieszanki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muszka15001

No ale ten drugi wystrzał był na benzynie. Po pierwszym wystrzale który był na gazie benzyna zadziałała i jeździłam tylko na benzynie (zawsze pewniej) i dopiero po kilku dniach (jazdy na benzynie) był drugi strzał. i jak narazie (ok 3 tygodni) się to nie powtórzyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania