Skocz do zawartości

wspomaganie a klasa w168 98 r.


Gość patryk1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patryk1983

Witam .Mam problem z buczącym wspomaganiem,płyn jest,pompa wymieniona 2 razy ,wspomaganie dziala ale czasem po odpaleniu nie ma i zalacza sie po czasie.Kierownica nie wraca na miejsce po zakrecie raczej trzeba jej pomagac a jak wraca to nie plynnie tylko przeskakuje usterka ujeta w filmie,ktory nakrecilem i wrzucilem na you tube link tutaj?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąć przewód powrotny do zbiorniczka i dać go do baniaka. Zaślepić wolny króciec zbiorniczka. Jeden odpala silnik a drugi na bieżąco leje płyn do zbiorniczka - odpalający kręci kierownicą od oporu do oporu. 3-4 litry starczą na przepłukanie. Potem podłączyć przewód i zalać płynem. Odpowietrzyć poprzez kilkukrotne kręcenie od oporu do oporu i chwilę trzymać na maks skręcie. Jak wycie nie ustanie, to magiel do roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patryk1983

Rozumiem,że płukanie mam zrobić na włączonym silniku?Czy zdąże dolewać płynu nie zassa błyskawicznie?I czy jeśli jest jakiś syf lub zator czy to pomoże?I czym najlepiej zaślepić plastikowy wylot na dole?Dziękuję za dotychczasową pomoc:)A jeszcze pytanie jeśli to magiel,to cały do wymiany i jakie to koszta mniej więcej?Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2014-11-18, 18:23 ]

I jeszcze pytanie leje olej febi zielony mineralny,czy jest to dobry olej taki mi polecili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy jeśli jest jakiś syf lub zator czy to pomoże?

Zawsze warto spróbować. Może pomoże. A może będzie porażka. Na pewno taniej niż od razu targać magiel z auta.

 

czym najlepiej zaślepić plastikowy wylot na dole?

Kawałek przewodu gumowego i na końcu drewniany korek? Korek z szampana? Korek z jabola? Zawinąć końcówkę kilka razy i ścisnąć szczypcami morse'a? Pierdylion sposobów jest.

 

jeśli to magiel,to cały do wymiany i jakie to koszta mniej więcej?

Poszukaj sobie na aukcjach to będziesz wiedział.

 

leje olej febi zielony mineralny,czy jest to dobry olej

Instrukcja obsługi lub telefon do ASO Mercedesa i będzie wiadomo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patryk1983

19168

Witam

Pytanie jeszcze do mających a klasę jak macie podłączone przewody od pompy wspomagania,chodzi mi o podkładki ja mam tylko między oczkami grubego czerwonego kabla i nie wiem czy pomiedzy niebieskimi też ma być bo rozumiem że masa bez podkładki?Wybaczcie ale jestem laikiem w tej dziedzinie :).Opiszcie jak ma być dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania