Skocz do zawartości

Opel Zafira A 1,6


Gość marcin78

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam problem z autkiem i nie wiem za co sie zabrac szukam wszedzie gdzie sie da i nic z tego nie wiem a muj problem to Zoska stoi na parkingu jak odpalam samochod rano nie mam wspomagania po przejechaniu jakies ok 60 metrow wszystko wraca do normy a poza tym to nie zamkne z pilota drzwi tylnych za kierowca tylko reczne otwieranie i zamykanie ladowanie na zapalonym samochodzie jest 14V czyli w normie i co to moze byc? Jakby ktos cos doradzil bylbym wdzieczny Dzieki. :prosze::prosze::prosze::-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, co do wspomagania, warto zmierzyć napięcie akumulatora jakie ma przed uruchomieniem gdyż wspomaganie nie ruszy jak nie będzie więcej niż 12 V, może byc tak że podczas uruchamiania silnika napięcie tak spadnie że nie ruszy wspomagania a po chwili alternator doładuje i wspomaganie jest.

Co do zamka to pewnie masz uszkodzony jakiś kabel w przejściu między drzwiami a słupkiem, trzeba zdjąć tapicerkę i dokonać pomiarów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli regulator napiecia to ustronstwo da sie samemu naprawic czy trzeba dac mechanikowi zarobic a wczoraj wieczorkiem jak zauwarzylem jak lekko skrecilem kolami to mi swiatla przygasaly a tak na marginesie to sliczne dzieki za porade a ladowanie mialem 14v na zapalonym silniku. Jakby ktos jeszcze mial jakies pomysly to bylbym wdzieczny :->

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zdemontować alternator i oddać go do wyspecjalizowanego warsztatu tam Ci zrobię kompleksową naprawę i będziesz zadowolony, ale pokusił bym się jeszcze na podmianę akumulatora może mieć wewnętrzne zwarcie na celi i tez alternator nie nadrobi strat. pożycz od kogoś akumulator na chwile i sprawdź jakie jest na nim ładowanie jak będzie 14,5V to alternator jest dobry a sam akuś do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania