Skocz do zawartości

Przerwanie taśmy AIR BAG Citroen Berlingo


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem przy wymianie nagrzewnicy w w/w aucie podczas zdejmowania kierownicy ( mimo że uważałem ) to przy jej "zrywaniu" z wieloklina zerwała mi się wtyczka od poduszki powietrznej w kierownicy. Z tego co widziałem po rozebraniu owej wtyczki to taśma nie przerwała się jakoś w połowie czy coś tylko pościła na lutach ( lutach bo do wtyczki dochodzą dwie metalowe tasiemki ). Pytanie jest takie czy muszę wymienić całą taśmę ( o ile da się sama taśmę wymienić, bo możliwe że jest to jedna całość z pająkiem przełączników) czy wystarczy, że przylutuje taśmy z powrotem do wtyczki? I jeszcze jedno czy stanie się coś jak pomylę przy lutowaniu miejsca tasiemek tzn zamienię je miejscami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana miejsc nic nie wpłynie na poduszkę a warto spróbować polutować tę wtyczkę. jak nie dasz rady mogę Ci zorganizować coś takiego czyli taśmę z tyczką zdemontowaną z przełącznika z Partnera ale to jest to samo, najwyżej cykni fotkę i porównam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sądzę że przelutować się da ale jaby się nie dało to ile by mnie taka impreza kosztowała ?

 

[ Dodano: 2014-11-11, 16:04 ]

http://allegro.pl/citroen-berlingo-partner-przelaczniki-zespolone-i4765191311.html tam jest taki przełącznik jak coś :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie bd pasować bo sam przełącznik ma 3 "wajchy" u mnie a ten twój dwie. Ale możesz zrobić fotę. Co do lutowania jesteś pewny że pomylenie kolejności w niczym nie zaszkodzi? nie będzie wystrzału poduch przy przekręceniu kluczyka itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się to jakoś sprawdzić na tym co mam ale raczej nie ma to znaczenia tam jest pewnie stała masa i napięcie podawane w momencie wystrzału, a jeśli niema impulsu do strzału to nic nie powinno się stać, zawsze możesz zmierzyć miernikiem czy na kostce pojawia się jakieś napięcie ale jutro będę miał chwile sprawdzę z której strony jest masa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak tu masz foty tego co mam

1.jpg

 

Taśmy lądują w mechanizmie skrętu i tam jest nawinięte dosyć trochę by można swobodnie kręcić kierownicą lepiej tego nie rozbierać bo nie zwiniesz do takiego stanu jak było

2.jpg

 

tak to wygląda od spodu jak rozbierzesz przełącznik

3.jpg

4.jpg

 

a tu masz ponumerowane gdzie jaki pin idzie

5.jpg

 

Myślę że coś z tego wiesz ;-) co do Ciebie pisze.

 

Teraz mi napisz co potrzebujesz bo z lutowaniem to może być kłopot ale z tego co widziałem to te kostki które wkłada się do poduszki można rozebrać i trzeba by spróbować to zrobić i może będzie można założyć kostkę na te tasiemkę a dobrym miejscu.

W moim przypadku niebieska kostka idzie do poduszki a zielona jest wolna jutro spróbuję to rozebrać i Ci napiszę czy jest możliwa taka operacja skrócenia taśmy i założenia kostki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki przełącznik nowy z dwoma wajchami ale z boku są dwie zaślepki które można wyjąc i w to miejsce wsunąć Twoją trzecią wajchę

6.jpg

7.jpg

8.jpg

 

biała zaślepka

 

9.jpg

 

i miejsce na trzecią wajchę po zdjęciu zaślepki

 

10.jpg

 

:lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak wtyczkę mamy tą samą tzn ta niebieska idzie do poduchy zielona jest wolna i ta trzecia to klakson. Co do rozebrania wtyczki to na bank się da i w sumie przylutować wg mnie nie ba problemu, tasiemka jest raczej długawa a urwała się na samym lucie więc raczej z długością jej nie bd problemu tylko obawiam się pomylenia pinów. I wgl da się samą ta taśmę wymienić z tego co widzę tzn chodzi mi o to że da się wymienić całą tą "szpulkę" z tą tasiemką - i tu moje pytanie jak to rozebrałeś po prostu rozpoiłeś na zatrzaskach przełącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania