Skocz do zawartości

nierówna praca silnika i szarpanie podczas jazdy


Gość Darsal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w mojej corsie ( 2004) podczas jazdy zapaliła sie kontrolka pomarańczowa z kluczykiem i auto zaczęło co jakiś czas szarpać. Po wciśnięciu sprzęgła potrafiło zgasnąć. Sytuacja nie mam miejsca na zimnym silniku. Dopiero po ok 5 km jazdy zapala sie kontrolka i szarpie. Kiedy auto jest na luzie to obroty pulsują ok 700 do 1200 obrotów.Podczas tych objawów auto traci na mocy. Wszystko jest ok na zimnym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Diagnostyka i błędy na dzień dobry.

Komputer pokazał wadliwe działanie EGR , wymontowałem go i rzeczywiście był zablokowany. Przeczyściłem go i zamontowałem ale pomogło tylko na parę dni.

Obecnie auto na zimnym silniku zachowuję sie normalnie ale po przejechaniu ok 3 km zaczyna wariować, tzn. przy jeździe szarpie co jakiś czas, traci moc a jeśli zwolnie bieg to gaśnie ,potem nie odpalę dopóki nie ostygnie a jeśli cudem odpali to obroty falują i brakuje mu mocy.

Komputer wskazywał P0335 czyli awaria czujnika położenia wału korbowego. Kupiłem nowy zamontowałem i mogę powiedzieć że jest gorzej , auto szarpie dalej kontrolka silnika pali się błąd P 0335 (błąd obwodu czujnika położenia wału ) skaswałem błĄD I JUŻ NIE MOŻNA ODPALIĆ CORSY.

 

Kotś ma jakieś wskazówki podejżenia , proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić EGR po wcześniejszym sprawdzeniu, czy jest iskra.

EGR mam zaślepiony. Dopóki nie wymieniłem czujnika położenia wału korbowego na nowy to nie było problemu z odpalaniem. Problem sie pojawił po wymianie czujnika i skasowaniu blędów. Dziwne że przed skasowaniem błędów na nowym czujniku odpalał. Może przewód jest uszkodzony od tego czujnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania