Skocz do zawartości

Samochód do 5-6tys


Gość Pawell_17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawell_17

Witam, wiem że kilka tematów było na ten temat, ale ja zapytam jeszcze raz co i jak. Otóż niedawno zacząłem pracę no i mam zamiar w przyszłości kupić auto, dokładnie za jakieś pół roku jeśli wszytko pójdzie dobrze.Na samochód będę miał ok 5-6 tys. i na wstępną naprawę ok 1tys daje ojciec. Teraz pytanie jaki samochód warto kupić? Napalony byłem zawsze na kadetta, ale kupić dobrą sztukę to graniczy z cudem. Tak więc zmieniłem podejście i szukam czegoś fajnego na początek. Wymagający mocno nie jestem ale dobrze byłoby żeby samochód miał klime i mało awaryjny silnik no i spalanie w granicach rozsądku. Mam hmm 4 typy

 

1. Astra F-bardzo żadko trafi się egzemplarz z klimą i dość mocno bierze ją ruda, proste silniki i nieskomplikowanie naprawy

2.Astra G-troche nowsza bryczka trafia się z klimą i polecany silnik to 1.8 16v troche młodsza efka i kadett

3. Vectra B przedlift-fajna limuzynka bierze ją rdza klima prawie zawsze no i tez polecany silnik to 1.8 16v

4. Volvo v40 fajne kombi często z klimą, ale czytam opinie i już sam nie wiem jaki silnik patrzej benzyniaka czy diesla

 

Dodam jeszcze że nie ma żadnych ciśnień na samochód, ale w ciągu pół roku może trafić się coś ciekawego. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę. Tak więc może ktos coś podpowie na co zwrócić uwagę czego warto szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego co wymieniłeś, to tylko volvo zainteresowałbym się. I bierz benzynę i z turbo. Gaz do niego, albo najlepiej, żeby już był zagazowany, tylko przy zakupie musisz koniecznie sprawdzić jaka instalacja w nim siedzi i lepiej, żeby jakiś gazownik tam zajrzał. Będzie dynamicznie i oszczędnie. Jak trafisz instalację, gdzie będzie Stag, barracuda, hanna, silver, magic III, KME Tur, ACR01, Keihin to bierz. Ktoś kto montował dobrą instalację dbał też o auto. - Może być to dla Ciebie wskazówka.

Zastanów się na jakim japońskim autem - polecam osobiście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego co wymieniłeś, to tylko volvo zainteresowałbym się

I jego fantastyczną i rozsypującą się skrzynią...

 

Tak naprawdę skreśliłbym F-kę. To stary model i będzie walka z rdzą. VB przedlift też był kiepski, polifty już owszem, ale porzedlift niestety... Volvo jak napisałem wyżej. Zostaje Astra G.

Jeśli w chwili zakupu nie będzie na tylnych błotnikach rdzy, to czym prędzej zabezpieczyć od wewnątrz tylne nadkola i można spać w miarę spokojnie.

Polecany silnik przeze mnie to x18xe1, z18xe oraz x20xev. Najlepiej x20xev, bo spali 9 litró na mieście, ale zapier******a i jakzda jest wybitnie przyjemna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawell_17

Patrzę że jednak ciężko coś będzie znaleźć. Trochę za mały budżet a za duże limuzyny, może dla tego że smigam Corsą A i czasami brakuje jej paru KM no i klimki dlatego rzucam się na auta z wyższej półki. Może corsa B choć nie bardzo mi się podoba i rzadko występuje z klimą. Co do volvo to temat ciężki bo ze szwedzkiej konstrukcji to mało mu zostało jedynie 2.0T to szwedzki silnik. sweter 2 3 4 odpada jakoś mi nie podchodza i co drugi mój znajomy ma golfa :/ Nie spodziewałem się że to będzie taki ciężki temat, albo ja jestem wybredny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romo245

Według mnie najlepszym wyborem z tych propozycji jest Opel Astra G z silnikiem z18xe i warto, żebyś poszukał i znalazł jakąś z instalacją Lpg bo przy tym samochodzie będzie ci się ona opłacała. Pozdrawiam ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszym wyborem z tych propozycji jest Opel Astra G z silnikiem z18xe i warto, żebyś poszukał i znalazł jakąś z instalacją Lpg bo przy tym samochodzie będzie ci się ona opłacała. Pozdrawiam ;-)

Amen.

Silnik 2.0 +LPG też będzie bardzo ok. Słabszego silnika jak 1.8 nie ma sensu brać. Ani to nie jedzie ani nie jest oszczędne. I wiem to niestety z własnego smutnego doświadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość automux

Ja mam X20XEV zagazowany i pali ok 9l/100km. Jedyne co ostatnio mnie zaszokowało topuścił mi zaworek na klimie HP zakup nowego ok 80zł z dolnej półki, ale znalazłem na szrocie z angola za 30zł i dziś klima znów ruszyła ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Pawell_17

Witam przeglądajać ogłoszenia trafiłem na taką astrę. Waszym zdaniem warto tym się zainteresować dzwoniłem silnik to 1.6 16v 240 tys przebiegu. Dziwi mnie tylko znaczek 1.4 na klapie no i takie wyposażenie tzn klima i poduchy a czarne zderzaki

 

http://olx.pl/oferta/sliczny-opel-astraklimatyzacjaabswspomaganie-kierownicy-CID5-ID68Hdl.html#a7980ead0b

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D najprawdopodobniej odbudowywane. Ale ogólnie jak się uparłeś do tej Astry, to silnik 2.0 minimum, bo inne to nie będzie jechać kiedy naprawdę będzie trzeba. Instalacja gazowa i może być bajka jeśli chodzi o oszczędności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania