Skocz do zawartości

Dziurawa chodnica klimatyzacji


Gość przemek112

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemek112

Witam! Idzie lato więc czas zabrać się za klimatyzację, po sprawdzeniu okazało się że jest w niej mała dziurka. Czy mogę zalutować dziurę w chłodnicy bez wyciągania , i jaki muszę kupić do tego drut.?? I gdzie można go znaleźć ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zalutować dziurę w chłodnicy bez wyciągania

Nie.

 

jaki muszę kupić do tego drut.?? I gdzie można go znaleźć ??

:lol::lol::lol:

McGyver?

Chłopie... naprawa chłodnicy to nie jest wymiana klocków hamulcowych... A jak sprawdzisz czy trzyma ciśnienie? A może jest więcej przecieków?

 

Sam możesz wymienić chłodnicę i to jest najpewniejszy sposób. Za chińczyka dasz 200 a naprawa wyjdzie niewiele taniej. Moim zdaniem sens naprawy jest zerowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W mojej chłodnicy nie było dziur, niby ciśnienie trzymało ale był wyciek widoczny pod lampą ultrafioletową. Dosłownie pod wentylatorem.

Właśnie zamówiłem nową chłodnicę Nissensa, oringi i przymierzam się do wymiany oraz ponownego nabicia czynnikiem chłodzącym.

Poprzednia wymiana czynnika wystarczyła na miesiąc.

 

Zastanawiam się, czy warto pomalować chłodnicę przed wymianą jakąś farbą dwuskładnikową, samoutwardzalną? Poliuretan?

Prawdopodobnie polepszę właściwości antykorozyjne.

Ciekawy jestem Waszych opinii.

 

Wczoraj udało się wymienić chłodnicę samodzielnie (dzięki Waszemu instruktażowi na forum).

Kupiłem Nissensa za 330zetów w zaprzyjaźnionej hurtowni, dwa oringi (duże po 4zł a małego olałem bo chcieli 20 :(

Okazało się, że mały oring znajdował się już na nowej chłodnicy :)

Nabiłem nowego czynnika na maszynie w WPT w Gdańsku (polecam)

Tym razem próbowałem kontrolować maszynę, obserwowałem jak wykonuje kolejne czynności, w tym uzupełnianie oleju sprężarki.

Za cały proces zapłaciłem 120zł - dla mnie rewelka bo u jakiś złomiarzy (auto-gum) ostatnio płaciłem 180.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania