Skocz do zawartości

podpora wału Vectra B X20XEV a Astra II G X20XER


Gość pakitko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pakitko

witam czym i czy się w ogóle różni te podpory wału korbowego od Vectry B x20xev a od Astry II G x20xer, tzn chodzi o to że Vectry B Eco złom X20XEv miały być ekonomiczne i przyduszono te silniki więc go odmulam :P, do sedna chodzi o to że w tych silnikach na podporze wału korbowego montowano wałki wyrównoważające-zbędna masa i wiem że w Vectra A x20xev w roku 1994-1995 wychodziła podpora bez wałków wyrównoważających ale coś takiego znaleźć to jak igłę w stogu siana. Dlatego pytam czy od x20xer by pasowała jeżeli ta podpora jest bez tych wałków wyrównoważających a jak tak to czy będzie pasować do x20xev. zdjęcie poglądowe poniżej.

 

1. po lewo podpora Vectra B x20xev po prawo Vectra A podpora x20xev

cf8090aff915248fgen.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO

Vectry A V2000 4x4 miały silnik 150KM -> C20XE lub 20XEJ.

X20XEV występowały w latach 93-95 i nie miały 4x4, podobnie Calibry gdzie też nie było Eko-kibla z 4x4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pakitko

Tolerance Data pokazuje co innego wychodziła 4wd i bez napędu na 4 koła z silnikiem 20xev w roku od 1994 do 1995

 

Zdjęcie:

19bcfd2aae9f0ec1.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO

W programie jest błąd, miałem 3 takie auta (V2000 4x4), i nawet podczas poszukiwań nie widziałem żadnego z takim serduchem (tj. x20xev). Dla Ciebie to akurat dobra informacja, bo poszerza się krąg poszukiwań silnika bez wałków równoważących.

Tak ktoś kiedyś próbował się tego pozbyć w podczas swapu w omedze i łatwo nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pakitko

pasuje podobno jeszcze od x1.8xe Va wychodzily xev z 4x4 i zwykłe Vivid wrkshopData to samo potwierdza co tolerance data, ale to jak trafic w totka i nie jest towar hodliwy

w zwyklej va xev czy calibrze tez nie ma walkow a takich pelno,w przedliftach zazwyczaj tego nie montowali, ale zadarzały się modele z tym badziewiem 2.5 kg to świnstwo warzy, na wał to duże obciążenie , a częściej w poliftach montowali wałki wyrównoważające

 

Ja mam przed lifta i to koniec 1996 z grudnia twierdzą chłopacy że nie ma tego badziewia, do tego ściągasz garnkowe koło gdzie jest pewno o 2 razy cięższe niż płaskie od c2.0ne i zobacz ile schodzi z wału kg, jak ma lżej się kręcić :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania