Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki pod głowicą


Gość MalaMi

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano.Słuchjacie już wiem gdzie podziew się mój olej , jakieś 2 miesiące temu sprawdzałam silnik był suchy patrzyłam dziś i leci mi z uszczelki pod głowicą.Może ktoś pokierować mną jak się do tego zabrać??I mam takie pytanie, bo jakaś przyczyna tego być musiała to jak wymienie to nie zrobi mi się znów to samo??Oraz jeszcze jedno jak poznac ze coś jeszcze jest do wymiany jak już bendę ją wymieniała??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25
Siemano.Słuchjacie już wiem gdzie podziew się mój olej
już chyba kiedyś pisałaś temat o ubywaniu oleju...
i leci mi z uszczelki pod głowicą
a czy napewno spod uszczelki pod głowicą? a może spod uszczelki pod pokrywą zaworów??
Może ktoś pokierować mną jak się do tego zabrać??I mam takie pytanie, bo jakaś przyczyna tego być musiała to jak wymienie to nie zrobi mi się znów to samo??
Jeżeli chodzi o uszczelkę pod głowicą to raczej sama tego nie zrobisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pokierować mną jak się do tego zabrać?

 

tego nie dasz rady moje dziecko... daj do mechanika

 

1. trzeba mieć sporą wiedzę

2. trzeba mieć sporo pary w łapach

3. trzeba mieć sporo wyczucia w łapach

4. trzeba to zrobić dobrze, bo jak się zrobi źle chociaż jedną rzecz, to albo silnik powie "fakju" albo znowu uszczelkę trzeba będzie wymieniać

 

pobieżnie opiszę co trzeba....

 

- zdemontować rozrząd

- zdemontować pokrywę wałków rozrządu

- zdemontować kolektory

- dać głowicę do specjalistycznego zakładu w celu splanowania - zgodnie ze sztuką jest to wymóg

- przy okazji pytałaś co jeszcze można zrobić: wymienić uszczelniacze zaworów i dotrzeć zawory

- splanowaną głowicę zamontować, śruby dokręcać w odpowiedniej kolejności, na 4 fazy, z użyciem klucza dynamometrycznego

- złożyć poprawnie rozrząd - zaleca się wymianę paska przy demontażu rozrządu

- zmontować kolektory

- zmontować dekiel zaworów

 

podołasz? :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałam chwil;e wczesniej , ale post sie nie odswierzyl tak jak kiedys poruszałam ten temat i wtedy nikt mi nie odpisuje bo nie widzi nic nowego

 

Może i pod pokrywą zaworów , czyli jak zdejme pokrywe to co dalej zeby sie upewnic ze to to??Bo chce szybko cos z tym zrobic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , bardzo Ci dziękuję sprawdzę jutro i napisze wam dokładnie to pomożecie mi zdiagnozowac i poczynic własciwe kroki.Fajnie ze to takie proste jeszcze raz dzieki

 

[ Dodano: 2010-04-15, 21:01 ]

Arkos ja nie podołam??:D jak chcesz to jak sie okaże że to ta uszczelka to bende robila zdjecia krok po kroku nie doceniasz mnie :-|

 

A mechanik to by zdral ze mnie a jeszcze ze baba to juz w ogóle ja lubie i wole sama nawet jak się schodzi ja chce być kiedyś mechanikiem więc musze umieć , tak czy nie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to będzie to zresztą jak bedzie ta pod zaworami to i tam wam kopsne foty bedziecie mi zazdroscic

 

[ Dodano: 2010-04-21, 16:42 ]

JUż wiadomo co uszcezlka pod zaworami ale wymieniona wszystko wyczyszczone i gitara

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wymiana uszczelki pokrywy zaworów to nie to samo co wymiana uszczelki pod głowicą, więc mogła dać sobie rade.

Pamiętaj żeby po jakimś czasie delikatnie dokręcić śruby od pokrywy zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania