Skocz do zawartości

sprawdzanie klimatyzacji


Gość zbigniew007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbigniew007

pytanie czy można sprawdzić szczelność klimatyzacji samemu . dziś dobita do pełna. ostatnio wytrzymała 6 miesięcy.jeszcze jedno kupiłem dziś taki środek w spreju do odgrzybiania firmy PLAK czy to zdaje egzamin czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bez komputera nie sprawdzisz ciśnienia w klimatyzacji, jeśli masz komputer i interfejs to łączysz się z klima i jest tam podgląd czujnika ciśnienia, odgrzybianie środkiem o którym piszesz pewnie coś daje ale nie to samo co ozonowanie.

Gdzie dobijałeś tę klimatyzacje w obecnych czasach są specjalne automaty do obsługi klimatyzacji, które odsysają cały czynnik chłodzący, odseparują od niego stary olej w jego miejsce jest robiona próżnia co powoduje osuszenie całej instalacji i sprawdzenie szczelności, następnym krokiem jest podanie nowego oleju z kontrastem UV i czysty czynnik, potem sprawdzają na pracującej klimie lampa UV czy gdzieś nie spiernicza czynnik, ale na całej drodze jak robi to automat każde anomalia są wyłapane i sygnalizowane a nawet przy wykryciu nieszczelności automat nie pozwoli nabić nowego czynnika, do tego jest ozonowanie i wsio masz w kabinie zimno i świeżo.

Szukaj takich ofert na grupowych portalach handlowych ostatnio sam zakupiłem taka kompleksową obsługe klimy za 49 zeta :lol: i taki zabieg robię co roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

Grzes997 nabijali mi klimatyzacje w warsztacie starego płynu odzyskano 63 gramy a powinnno być 700gram . mechannik mówił ze jak by była duża nieszczelność to nie da sie nabić . a sprawdzić to tylko aż barwnik sie rozprowadzi to tak za 3-4 dni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie próżni wyjdzie nieszczelność no ale poczekamy co tam Ci potem zobaczą gdzie to ucieka może być tak że na jakimś połączeniu lub na chłodnicy tam dosyć często wkrada się korozja a dokładnie pod wiatrakiem czasem tam jest masakryczny syf stare liście śmieci plus wilgoć to doskonała pożywka dla korozji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

chłodnica była wymieniana w sierpniu zeszłego roku bo właśnie pod wiatrakiem miała dziure

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

jutro jade na odgrzybianie do innego warsztatu to spytam ich sie może oni mi sprawdzą jutro już jak bede wiedział to napisze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

siema Grzes997 byłem dziś na ozonowaniu i sprawdzali mi szczelność urządzeniem do wykrywania freonu i nie wykazało zadnych nieszczelności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania