Skocz do zawartości

Podświetlenia radia


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki mały problem. Posiadam radio sony CXD L280 - ws umie nie ma z nim szału ale odkąd wpadło mi w ręce to nie działa podświetlenie wyświetlacza samego przyciski świecą i w dzień widzę co jest na wyświetlaczy cyfry itp ale w nocy już nie tak jakby nie było samego podświetlania wyświetlacza. Do radia dokupiłem sam panel bo stary był w kiepskim stanie wizualnym i technicznym. Sądziłem, że na nowym panelu podświetlenie będzie cacy a tu ku mojemu zaskoczeniu tak nie jest - pytanie gdzie szukać ewentualnej przyczyny ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś otworzyć panel i przemierzyć czy ledy z podświetlania LCD są sprawne, dosyć częsta usterka w tych panelach były mikropęknięcia ale w tym wypadku to wykluczam sprawdź czy tam środku jest wszystko ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcałem stary panel i w sumie nic tam nie widziałem jest wyświetlacz na płytce i w sumie tyle kupa ścieżek trochę lutowań i cześć. Może być to coś od samego radia czy to na bank wina panelu ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa panele i oba złe he w sumie jak ktoś ma pecha to i w bananie pestkę znajdzie xD Z tego co widzę to będę musiał odlutować wyświetlacz i może wtedy zobaczę ledy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem przyczynę xD owszem widać dwie żaróweczki nie trzeba zdejmować samego wyświetlacza da się je wyjąć z pod niego obie są przepalone i dlatego nie tryby wymienię je i powinno być cacy

 

[ Dodano: 2014-03-29, 22:25 ]

Trochę czasu minęło ale ogólnie podświetlenie jest i baja. Jedyny o mnie teraz "gnębi" to to, że radio nie odtwarza płyt. Nie wiem czy nagrałem płytę w złym formacie czy coś innego. Wiem że łatwiej byłoby kupić jakieś nowe radio ale nie stac mnie na chwile obecną aby coś kupić bo wychodzę z założenia że jak coś kupić to coś lepszego dlatego chciałbym naprawić to radio. Podświetlenie ma podobne do ori podświetlenia w Audi, gra nie najgorzej więc narazie musi wystarczyć. Co radzicie zrobić? Dodam, że płytkę nagrałem w formacie CD Audio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania