Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy, terkotanie Seat Alhambra


Gość artid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Opiszę tu problem z jakim spotkałem się w mojej Alhambrze. Otóż podczas jazdy szczególnie przy niewielkiej prędkości słychać dziwne terkotanie z przodu pojazdu. Dźwięk przypomina odgłos jaki wydaje plastik wsadzony między obracające się szprychy w rowerze. Po wciśnięciu pedału sprzęgła terkotanie zanika.

Myślałem że ma to związek z ABSem ponieważ jakiś czas temu zaświecała się kontrolka ABS a w błędach wykazało że to czujnik w lewym przednim kole. Dodam że czujnik ten wymieniałem w zeszłym roku.

Teraz jednak nie świeci a odgłosy nie ustały.

Proszę o poradę co to może być za odgłos.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po wciśnięciu pedału sprzęgła znika terkotanie to przypuszczam że dźwięk wydobywa się właśnie ze sprzęgła, sprawdź jak się to zachowuje jadąc no ze wzniesienia na luzie z wyłączonym silnikiem, najpierw normalnie bez pedału sprzęgła czyli tak jak byś chciał silnikiem hamować a potem to samo ale a luzie i trzeci pomiar 4 bieg plus sprzęgło, potem będziemy dalej myśleć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trzeba dola troch

 

 

Kurde człowieku pisz jakoś tak by każdy zrozumiał bo Twoje wypociny polecą w kosz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po wciśnięciu pedału sprzęgła znika terkotanie to przypuszczam że dźwięk wydobywa się właśnie ze sprzęgła, sprawdź jak się to zachowuje jadąc no ze wzniesienia na luzie z wyłączonym silnikiem, najpierw normalnie bez pedału sprzęgła czyli tak jak byś chciał silnikiem hamować a potem to samo ale a luzie i trzeci pomiar 4 bieg plus sprzęgło, potem będziemy dalej myśleć.

 

Trochę czasu mi to zajęło z różnych powodów ale sprawdziłem co pisałeś.

Zrobiłem dwie próby.

Jadąc z górki na luzie ze sprzęgłem wciśniętym jak i zwolnionym nic nie terkotało, jak wrzuciłem 4 bieg i puściłem sprzęgło zaczęło troszkę terkotać ale przy drugiej próbie była cisza.

Jutro postaram się jeszcze raz sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne próby, dźwigni jedno przednie koło do góry, zabezpiecz samochód, ręczny kliny pod koła i odpal silnik wrzuć bieg np 4 i puszczaj wolno koło, to samo z drugiej strony, jak będzie coś od koła to powinno być słychać, tylko dziwi mnie to że jak wciśniesz sprzęgło terkotanie znika a to by wskazywało albo na sprzęgło albo na skrzynie biegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania