Skocz do zawartości

Głośniki


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ta się złożyło że zaczęły mi charczeć przednie głośniki w aucie tak więc trzeba wymienić szperając na allegro jest tego do groma ale co kupić nie wymagam wiele radio nie jest za mocne. Znalazłem coś takiego i zastanawiam się czemu taka cena jest : http://allegro.pl/glosniki-boschmann-rfd-5339-13cm-250w-sklep-poznan-i4046848015.html czy jest sens kupić ten zestaw?? oczekuje w miarę czystego dźwięku i jakiegoś basu domyślam się że żeby wszystko grało elegancko to trzeba zainwestować ale mi wystarczy to co napisałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać będą grały, ale czy za taką cenę zadowalająco? 60zł za parę głośników, których moc wynosi 125W? Tak trochę nie wierzę w to :o No i ta membrana na tym zdjęciu nie wygląda przekonująco... Aczkolwiek nie wiem, firmy nie znam a samych głośniczków nigdy nie słyszałem.

 

Wybierając głośniki na przód kieruj się mocą, jaką może oddać twoje radio. Nie ma sensu kupować "super, hiper 250W" (przynajmniej według producenta) głośników, skoro i tak nie osiągną nawet połowy mocy, bo radio ma na wyjściu 50W. Chyba, że korzystasz ze wzmacniacza.

 

W Car audio nie siedzę, więc nie mam rozeznania, ale znam się trochę ogólnie na sprzęcie muzycznym i życiową radę jaką mogę Ci dać - jeśli będziesz za bardzo oszczędzał na sprzęcie, już po krótkim okresie użytkowania, będziesz żałował tego zakupu (nawet jeśli nie kosztuje Cię on wiele). Lepiej wydać więcej, ale tylko raz. No i cieszyć się jakością dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czemu taka cena jest

Bo to tandeta.

 

nie wymagam wiele radio nie jest za mocne

Moc radia nie ma za wiele wspólnego z jakością. Głośnik jest jedynym ogniwem przekazującym jakość dźwięku do ucha. Jak będzie kijowy, to usłyszysz syf, bo

oczekuje w miarę czystego dźwięku i jakiegoś basu

Nie ta klasa głośnika po prostu.

 

moc wynosi 125W

Wolne żarty. Jak będą miały 20W w RMS to będziemy mówić o sukcesie. Chińczyki mają napisane cuda, najczęściej PMPO (peak moment power output) czyli moc chwilowa w impulsie, którą głośnik jest w stanie wytrzymać. Z mocą ciągłą czyli sinusoidalną nie ma to nic wspólnego.

 

samych głośniczków nigdy nie słyszałem.

Nic nie straciłeś...

 

Znalazłem coś takiego

A ja takiego: http://allegro.pl/listing/listing.php?category=5167&order=p&search_scope=category-5167&string=audi

I kupiłbym jakieś firmowe oryginały, czy to z Audi (najczęściej Nokia lub Siemens), czy to Opel (najczęściej Blaupunkt lub Siemens) czy to Jeep (Harman Kardon). One grają czysto. Na Buszmenie nie będzie basu. Możesz polepszyć efekt i wygłuszyć drzwi matami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się że 250 W za 60 zł to średni pomysł ale że zbytnio się na tym nie znam to zapytałem grzecznie. Ogólnie znalazłem jeszcze coś takiego - niby dedykowane do Audi zamiast Nokia czy jakoś tak http://allegro.pl/pioneer-nowe-glosniki-dystanse-audi-a4-b5-do-2001-i4022655633.html Co sadzicie o tym?? Ewentualnie podeślijcie jakiś link do aukcji, bo ten co dał Arkoś to mam rozumieć że dla żartu xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz i o to mi chodziło dzięki za konkretne linki z tego na pewno coś wybiorę i ceny są dla mnie całkiem całkiem więc myślę że na dniach coś zamówię. Mam jeszcze jedno pytanie chcąc mieć jako taki bass w aucie pisze celowo jako taki bo nie chodzi mi o typowe umc umc ale taki lekki basik będzie super dla mnie to lepiej kupić głośniki dwu czy trójdrożne??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 13cm głośniku nie uzyskasz praktycznie żadnego basu nawet, jak będzie 50-drożny.

Proponuję zdjąć tapicerkę i oszacować, czy da się tam upchać 16cm. Takie już bas dadzą i to całkiem niezły. Pieniądze też praktycznie takie same a efekt wiele lepszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum Audi, że da się jakoś upchnąć tam 16 cm - sprawdzę to jeszcze. Tak czy inaczej o co chodzi z ta drożnością? Jeżeli np mamy głośnik trójdrożny to będzie on odtwarzał trzy rodzaje dźwięków/tonów??? O to w tym chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania