Skocz do zawartości

Pierwszy samochód do 2 - 3 tys


Gość JezdziecApokalipsy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JezdziecApokalipsy

Witam :)

 

Chciałbym was zapytać jaką maszynkę polecilibyście mi na pierwszy ogień?

Jeśli chodzi o moje wymagania.. to zbyt wiele nie oczekuje.. nie musi mieć jakiegoś zniewalającego kopa.. ale również nie chciałbym żeby się wlekł.. coś przeciętnego.. ogółem jeśli chodzi o silnik to myśle o dieslu.. Dobrze by było gdyby był w miarę bezawaryjny chociaż wiadomo że raczej większość staruszków będzie miało jakieś mankamenty.

Jeździć będę głównie po mieście.. ewentualnie czasami, sporadycznie do 100km poza miasto

Przeglądając luźno allegro i ogółem obserwując ruch uliczny.. przypadł mi do gustu Fiat Punto, ale jestem otwarty na wszelkie propozycje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle są takie awaryjne ? Z tego co do tej pory słyszałem to na benzynie zrobi się mniej kilometrów, nie mówię, że nie macie racji ale chętnie się dowiem czemu tkwię w błędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sam fakt, że diesle są awaryjne. Chodzi o to, że:

1. nikt nie kupuje diesla aby robić 10 tys km rocznie, tylko to ma jeździć i jeździć

2. diesel mający >15 lat, bo w tej kasie młodego auta się nie kupi, będzie miał nalatane grubo ponad pół melona, jak nie melon kilometrów

3. nic nie jest wieczne - nawet stary diesel w końcu zdechnie... koszty naprawy diesla są kilkukrotnie wyższe niż benzyny

4. mit ekonomicznego diesla umarł kilka lat temu wraz ze wzrostem cen paliw - obecnie finansowo jest bezkonkurencyjna benzyna+LPG

5. stary diesel = podła kultura pracy i podłe osiągi

6. stary benzyniak = gwarancja pół melona przebiegu, benzyniaki za granicą robią rocznie ok. 20-25 kkm wiec jeszcze będzie czym pojeździć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JezdziecApokalipsy

Okej okej.. Więc mówicie aby diesla sobie darować przy pierwszym wyborze ?

 

Hmm benzyna + gaz to w sumie wg mnie też by nie było najlepszym rozwiązaniem ponieważ zanim ten gaz się uruchomi to trzeba troszkę przejechać.. a z tego co przewiduje - aż takich odległości pokonywać nie będe.

Macie może jeszcze jakieś sugestie, które warto uwzględnić podczas poszukiwania pierwszych 4 kółek ?

Może jeszcze jakieś propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim ten gaz się uruchomi to trzeba troszkę przejechać..

Bzdura. Przy obecnej pogodzie 5 minut pracy na jałowym lub z 1,5-2km jazdy. W lato natychmiast po odpaleniu się przełącza. W każdym sprawnym aucie tak to wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz2920

Opel ASTRA, Corsa

Honda Civic 1.5

Fiat Punto, uno, cinquecento, bravo, brava

VW Golf, Polo.

Jest tego sporo na polskich drogach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JezdziecApokalipsy
Opel ASTRA, Corsa

Honda Civic 1.5

Fiat Punto, uno, cinquecento, bravo, brava

VW Golf, Polo.

Jest tego sporo na polskich drogach.

 

No tak jest tego sporo, jeśli bym miał po cenie wybierać to wybór jest szeroki ,lecz chodzi o ważniejsze aspekty niż sam wygląd, takie jak właśnie tanie i łątwo dostępne części, niskie zużycie paliwa (chociaż nie wiem czy takie można znaleźć ) itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania