Skocz do zawartości

opel astra F wrzucam bieg i nie jade astra F


Gość guguś

Rekomendowane odpowiedzi

guguś

zanim wymienisz skrzynie to zapal silnik stań w takim miejscu żebyś nie porozbijał innych aut i wrzucaj biegi ale bez sprzęgła delikatnie (wszystkie biegi pokolei)

miałem to samo ale w innym aucie i powiedzieli że to sprzegło wymieniłem i nic dalej to samo więc zaczołem tarabanić lewarkiem od biegów i CÓD auto zaczeło jezdzić.,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po raz kolejny zapytam: DLACZEGO NIE SZUKASZ ?

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-wymiana-sprzegla-w-skrzyniach-z-rewizja-vt373.htm

Myślę, że po raz ostatni zadałem powyższe pytanie. Zbyt często zwracam uwagę ludziom, że nie szukają i cierpią na lenia. Po prostu wywalę w kosz jako nagrodę za lenia.

Przed zadaniem pytania nie czytałeś kompletnie nic - ostatni przeczytany post 19 stycznia.

 

 

To czytałem mam nawet wydrukowane, ale to corsa, czy w astrze jest to samo, robię pierwszy raz jak coś jest inaczej to zaraz pewnie będę temat zakładał , dopiero dostane zje...ki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie coś na pewno nie dostaniesz, skoro coś będzie inaczej niż zwykle.

Prawda jest taka, że chyba po łepkach przejrzałeś. Jest to corsa ale z jakim silnikiem? Wychodził w corsie seryjnie? Jaka skrzynia jest przy nim? :-D

Dobra, teraz serio: W starych skrzyniach jest rewizja czyli ten dekiel. W nowszych już nie. Jak masz nowszą czyli nie ma dekla rewizyjnego, to skrzynię trza zwalić i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-wymiana-sprzegla-w-skrzyniach-z-rewizja-vt373.htm?highlight=sprz%EAg%B3a

 

Patrze na to foto i patrze i nie wiem jak te klucze przygotwac ... moze ktos podpowie ...?

 

ed2a4873ba3a4143.jpg

 

[ Dodano: 2014-02-12, 10:42 ]

Jak przygotowałem tak jak Ty te klucze nie mogę obrócić bo blokuje przy ściance jak obracam, masz jakiś myk na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kluczy już z 6szt poszło i albo za bardzo zeszlifuje i pęka albo się blokuje jak obracam... dwie sprężyny zablokowałem, trzecią morsem i udało się odkrecic tylko za diabla nie chce wyjść kreci się w około , gra dół ale wyjść nie chce...

 

Oczywiście wałek wyciągnięty , blokują te blaszki od docisku o ten gruby wałek

 

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

otd6.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Za słabo ściśnięty docisk, za szerokie te Twoje blokady podłóż kawałki blaszki i w ten sposób mocniej go ściśniesz. Ten gruby wałek to prowadzenie łożyska oporowego sprzegła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania