Skocz do zawartości

ogrzewanieraz jest raz nie ma vw golf 3


Gość sebik2345

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z tego co wiem to była wymieniana w 2012 roku i taka data produkcji na niej była a może to być złe pasek na pompę wody założony?bo czytałem w Google ze to też może być przyczyna.a może wina membran w reduktorze?pytam bo czy to może być nagrzewnica.a jak to dobrze odpowietrzyc?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być złe pasek na pompę wody założony?

Nie. Jak można źle założyć pasek? Przecież niewydajna pompa wody jest równoznaczna z przegrzewaniem się silnika i gotowaniem płynu. Moim zdaniem odpada.

 

a może wina membran w reduktorze?

Teoretycznie - bo rozprężający się gaz mocno się ochładza. Ale wtedy pojawiałoby się ciśnienie w układzie chłodzenia, a po odkręceniu korka śmierdziałoby gazem i leciałyby bąbelki.

 

jak to dobrze odpowietrzyc?

W najwyższym punkcie układu chłodzenia. Np czujnik temperatury w głowicy lub jeśli jest coś wyżej... Odkręcić na odpalonym silniku i czekać aż powietrze wyleci a potem wkręcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nagrzewnica wymieniona a ciepła nie ma nie wiem czy mój ojciec jest nie tego ale weszło mu 3 litry płynu a ja wiem ze więcej powinno,co może byc poza płynem i jak to odpowietrzyć bo tym sposobem co arkos podał to mojemu staremu płyn wyleci,przynajmniej on tak twierdzi,a ja jak ten pies na łańcuchu siedzę bo samochód unieruchomiony a drugi matka zabiera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

kolego ja miałem podobny problem w golf 2 jak była orginalna nagrzewnica to grzał jak niewiem ale zaczeła lecieć i została wymieniona na zamiennik i od tej pory d--a nie grzeje jak wymieniłeś jakiś tani zamieńnik to ona ci nie da rady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalamka ponieważ znajomy majster stwierdził że uszczelka pod głowicą ma przedmuch. delikatnym przypadku ze trojniki pozapychane. Ale jak by uszczelka miała przedmuch to by temperatura bardzo rosła a tu jest Max 80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie mój ojciec twierdzi ze jak odkręci jak jest ciepły to że syczy i trochę wywala,a mi się wydawało ze jak jest ciepły to że zawsze wywali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co. tu może być?słyszałem że mógł ktoś sobie trojniki przytulać aby reduktor nie zamarzal, i jeszcze słyszałem że może pompa wody do wymiany?a gdzie jej szukać w silniku 1,4?

 

[ Dodano: 2014-01-31, 18:00 ]

witam mam pytanko czemu węże cienkie są chłodne te co idą do nagrzewnicy,aod krucha znaczy trojnika są gorace.

 

[ Dodano: 2014-02-01, 08:57 ]

nikt nie odpisze?zalamka kolejna sobota w domu jak pies na łańcuchu.

 

[ Dodano: 2014-02-01, 16:02 ]

Witam mój stary twierdzi że na postoju nie powinna się włączać dmuchawa na postoju w zimę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania