Skocz do zawartości

Opel Sintra


Gość Bartas

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu samochodu Opel Sintra. Z oszałamiającej gamy silników jaka jest proponowana wybrałem 2.2 16V ( możliwe że w przyszłości gaz ). Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego modelu i na co zwracać uwagę przy zakupie- czy model ten posiada jakieś nazwijmy to punkty specyficzne...

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik sprawdzony i wytrzymały, tani w częściach, jeśli trafisz x22xe to super, jeśli nowszy, to trochę elektryka wkurza - 2 lambdy, pierdu śmierdu.... ekologia

 

sam silnik to x20xev w większej wersji

głowica + osprzęt jest taki sam jak x20xev (mówię o x22xe)

blok jest inny - wyższy o 1,5cm od x20xev, inny wał (dłuższe wykorbienia), inne korby

tłoki takie same, rozrząd taki sam

 

szału nie zrobi, ale na dupowóz spokojnie wystarczy - nawet na trasie jak sie rozbuja to poleci pięknie

 

wytrzymałość silnika - u mnie w x20xev w omedze było 322.000 a ile naprawdę, tego nie wiem

zero problemu, jedynie drobne wycieki, jakiś czujnik regularnie musiał paść, ale to przypadłość ecoteca z tej serii

miasto 11l LPG przy masie 1600kg, trasa - można było zejść do 8,5-9l LPG

 

sintra jako tak wszystko ma inne niż reszta opli - inny rozstaw śrub w kołach, inne piasty, inne heble, inne kolumny, amory, springi... tu troche zaboli, bo poszukać trzeba czasem części, tak samo blacha - niekiedy kosmos cenowy... suwane drzwi 500-700zł :shock:

przedni kierunek 100 :shock: maska 400-500 :shock:

 

nastaw się na ewentualność płacenia jak za zboże, jeśli w coś przydzwonisz :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sintre wybrałem ze względu na pojemność, a że to opel ( mam go sprawdzonego ) to tym bardziej. Spora ilość miejsc siedzących, a po ich wymontowaniu bagażnik :shock:

Silnik podejrzewam, że będzie ten nowszy, bo roczniki 98, 99 oglądam ;-)

Części z tego co czytałem ludzie ze stanów sprowadzają... Mam nadzieję nie mieć problemów wypadkowych, bo jak bym takie zakładał to bym został w domu pod kołdrą :-P

Jeszcze zobaczymy, ale właśnie najbardziej mi Sintra odpowiada. Patrzyłem też espace, ale odpadło jak zobaczyłem wnętrze, nie czułbym się tam kompletnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części z tego co czytałem ludzie ze stanów sprowadzają...

ponieważ tam chyba nadal się ją tłucze - widziałem rocznik 2005

chevrolet ventura - to ich sintra... tak samo jak nasz kadett to ich pontiac le mans

jeśli chodzi o nadwozie, to identyko... zawieszenie - identyko... ale napędy całkiem inne - zarówno silniki jak i skrzynie

sintra twarde auto, ogromne pod względem miejsca i tanie w zakupie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania