Skocz do zawartości

Opel Tigra - Czujnik rezerwy gazu przy butli


Gość wojtas91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam centralkę STAG2-W i miałem czujnik poziomu gazu przy butli zepsuty, tzn gdy go wyjąłem i przyłożyłem od tyłu coś metalowego w ogóle wskazówka nie poruszała się - a powinna. Gdy miałem pełną butlę gazu, dioda czerwona rezerwy na centralce mrugała, albo świeciła, a przecież powinna wskazywać rezerwę a nie pełen stan butli :/

Wymieniłem ten czujnik (taki jak w załączniku) i teraz nawet jak przełącze centralke w pozycje '1' to dioda od rezerwy świeci cały czas. Po przełączeniu na gaz rownież świeci. Akurat mam pełną butlę, nie wiem jak będzie sie zachowywała przy niskim stanie gazu.

Na starym czujniku dioda rezerwy gasła przy ok. połowie zbiornika (jak na nowym jeszcze nie wiem).

Czy to wina złego czujnika?

 

57km.th.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowie szklanej jest kontraktron a do wskazówki przyczepiony kawałek magnezu czyli to coś opisywałeś jako blaszkę, musisz tek ten magnes zainstalować by zbliżał się do kontrktronu jak jest rezerwa wtedy styk kontraktrony się zwiera i zaświeca czerwoną diodę rezerwy. Możnakupić na allegro wskaźniki z dokładną skalą czyli pokazuje od pełna do pustego a moduł ten montuje się na dotychczasowym wskaźniku a w kabinie masz panel który wskazuje poziom gazu, coś takiego to jest

124272872_1_1777.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja ustawiłem ten wskaźnik tak ze pokazywał pełna butle. Bo odwrotnie próbowałem go zamontować to wskazywał pusta. Nierozumiem czemu świeci na pełnej ;/ wtyczke tez próbowałem odwrotnie ale też świeci cały czas kontrolka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przerwany, wszystko jest ok z przejsciem, bo gdy odłącze wtyczkę od czujnika przy butli dioda od rezerwy gaśnie. Nie wiem, może to wina czujnika :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kabel jest ok to pozostaje tylko i wyłącznie dobrze umiejscowić ten magnes czy co tam było i powinno wskazywać rezerwę ale może jeszcze być ten kontraktron sklejony i czy jest czy tez nie ma magnesu cały czas będzie wskazywać rezerwę nie wiem czy potrafisz zdjąć tę pokrywę ze wskaźnika tak by nie było żadnego kontaktu z metalem i sprawdź co się dzieje rezerwa powinna zgasnąć dopiero jak przyłożysz magnes w okolice wtyczki to powinna się rezerwa zaświecić.

Wiesz mam wskazanie gazu na czterech diodach i jak było to nowe to był bajer patrzyłem i tankowałem jak oświeciła sie czerwona dioda ale teraz to już na to nie patrzę a moim wskazaniem ilości gazu jest licznik który zawsze zeruje przy tankowaniu gazu do pełna bo inaczej nie tankuje i wiem że jak mam 350 km przejechane to czeka mnie wizyta na stacji :lol: chyba to jest kwesta poznania samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania