Skocz do zawartości

honda civic 1. falujące obroty 2. dziwny dźwięk na zimno


Gość znajomyyy23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość znajomyyy23

witam. jestem posiadaczem hondy civic 1.4i 90 KM benzyna + lpg 1999. mam 2 problemy. otóż np w czasie jazdy przy dojeżdżaniu do skrzyżowania wrzucę na bieg jałowy to najpierw obroty spadną niemal do 0 tak że silnik niemal gaśnie po czym znowu podskoczą do 1000 i znów spadną poniżej właściwego stanu i znów niemal do 1000 i dopiero zejdą do właściwego stanu a czasami jeszcze kilka razy ale juz delikatniej pofalują.... i to nie ma większej różnicy czy to jest na gazie czy też na benzynie. mowa tutaj o ciepłym silniku.

drugi problem to jest taki że po odpaleniu przy zimnym silniku co jakiś czas jakieś rzęrzolenie krótkie słychać co jakiś czas. trwa ono dosłownie sekundę. ale gdy już trochę przejadę się to już tego głosu nie słychać.

dodam że jakiś czas temu byłem u mechanika i stwierdził że niedługo czeka mnie wymiana sprzęgła.

co radzicie na oba problemy? dziękuję za pomoc:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw obroty spadną niemal do 0 tak że silnik niemal gaśnie po czym znowu podskoczą do 1000 i znów spadną poniżej właściwego stanu i znów niemal do 1000 i dopiero zejdą do właściwego stanu a czasami jeszcze kilka razy ale juz delikatniej pofalują....

Albo czujnik temperatury do ECU albo rozregulowane LPG.

 

po odpaleniu przy zimnym silniku co jakiś czas jakieś rzęrzolenie krótkie słychać co jakiś czas.

Niestety nie słychać zdalnie. Skoro mechanik podejrzewa sprzęgło, to pewnikiem ma jakieś podstawy.

Skąd ten dźwięk dobiega?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość znajomyyy23

właśnie jeszcze nie zlokalizowałem skąd to dokładnie dobiega... ale to jest chwilowy odgłos...

 

 

a co do obrotów to też to samo jest i na benzynie... tylko mam wrażenie że tam jest mniejsze falowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania