Skocz do zawartości

A.E.B Timing Relay Registrabile


Gość wojtas91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtas91

Witam!

Czy to urządzenie jest do odcinania wtryskiwaczy benzyny po przełączeniu na gaz ? Znalazłem to dzis pod maska, nigdy tego nie widzialem :P

Mam też emulator wtryskiwaczy. Zastanawia mnie czy to jest potrzebne jak mam emulator? Czy moze emulator niepotrzebny? Jak to jest ?

Instalacja I gen.

 

Foto:

 

i9ea.th.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas91

No właśnie a mi wyswietla błąd p0200 po przelaczeniu na gaz i świeci check. Na benzynie żaden błąd. Na przekazniku i emulatorze są regulacje czasu. Może to wina złego ustawienia?

Mozna prosic o opis jak ma być podłączony ten przekaźnik i emulator? Sprawdzę czy wszystko jest dobrze podpięte :)

Emulator LECHO E4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujka google CI zakosili z komputera czy mi się tak wydaje.

 

Emulator

 

i cała potrzebna reszta

 

Napisz dokładnie co Ty tam masz za instalację LPG bo I generacja to nie jest jak pisałeś w pierwszym poście i coś tam jest namieszane z ta elektryką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas91

Parownik BRC TECNO 100kW, mieszalnik w dolocie, regulacja 'na śrubę'. Coś jeszcze?

Chodzi mi o wtyczki od emulatora. Jedna wiązką od niego idzie z 2 parami wtyczek do wpięcia i drugą wiązką idzie druga para (do pozostałych dwóch wtrysków) Jest roznica jak to wepnę która wiązke w ktore wtryski ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność wtrysków chyba jest nie istotna ale pary muszą się zgadzać nie może być podłączone że wejście do emulatora idzie z 1 wtrysku a wyjście idzie na drugi wtrysk musi to być sparowane na tym schemacie który Ci podałem jest to wyraźnie narysowane, zastanawia mnie po co u Ciebie ten czasowy przekaźnik ? czym przełączasz tę instalacje ? co do generacji to masz taki mix :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas91

No wiec właśnie mnie to tez zastanawia po co ten przekaźnik. Przecież emulator również odcina wtrysku po przelaczeniu na LPG tak? Instalacje przełączam przełącznikiem-centralka 1-0-2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiał byś po kablach zobaczyć gdzie ten przekaźnik jest podpięty bo on może również Ci odcinać pompę paliwa przy pracy na LPG ale to tak jak pisałem patrzeć gdzie kable biegną ewentualnie rozrysować się ten schemat na kartce zrobić zdjęcie wysłać przeanalizuje to co tam masz i uprościmy to :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas91

Grześ jesteś boski!! :jupi:

Po odpięciu wtyczek 87 i 30 od tego ustrojstwa silnik na benzynie zgasł. Zmostkowałem je i odpalila :) przełączam na gaz a CHECKa nie ma :-D Wyregulowałem tak czasówke na emulatorze, że nie musze dotykac pedału gazu żeby przełączyć z benzyny na gaz :D

Przełączam, delikatnie obroty spadaja i za sekunde pracuje normalnie :)

Czyli moge wywalić całkiem ten przekaźnik tak? Nie będzie pobierało paliwa na gazie? A kable w wiązce do wtryskow polutować ?

Aha jeszcze skąd jest brany + do elektrozaworow bo chyba nie z wtryskow beny? :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ jesteś boski!!

 

 

Mylisz się :shock: jestem przebiegły :lol::lol::lol:

 

Czyli moge wywalić całkiem ten przekaźnik tak?

 

tak wtryski odłącza sam emulator, możesz dodatkowo zamontować zwykły przekaźnik który po przełączeniu na LPG odcina pompę paliwa nie jest to konieczne ale zdrowe dla samej pompy, po co ma tłoczyć paliwo a znacznie wydłuży jej żywotność

 

A kable w wiązce do wtryskow polutować ?

 

polutować i dobrze zaizolować

 

skąd jest brany + do elektrozaworow bo chyba nie z wtryskow beny?

 

 

plus na całą instalację LPG jest brany z przełącznika do niego biegnie plus po stacyjne i tam jest rozdzielany na poszczególne układy czyli elektrozawory, emulatory i co tam jeszcze podłączysz np przekaźnik odcinający pompę o którym wcześniej pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania