Skocz do zawartości

Jaka firma sprzedająca haki?


Gość kowalski70

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kowalski70

Postanowilem zamontować sobie do samochodu hak holowniczy. Czy moze ktos podac jakas sprawdzona firme ktora sprzedaje haki? Chcialbym uniknac sytuacji kiedy cos bedzie zle dobrane i bede musial wymieniac. Z gory dzieki :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie hak dedykowany możesz spokojnie kupić na allegro, ale... policz czy to się opłaca. Do haka musisz doliczyć badania i pieczątkę do dowodu rejestracyjnego. Dowiedz się ile kosztuje całosć na gotowo w Twojej okolicy, firmy zakładajace robią całaść za jednym zamachem i często oszczędności z samodzielnego rękodzieła nie ma żadnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

ja montowałem hak sam nie było problemu u diagnosty tam chyba zapłaciłem 20 zł a w wydziale nic sie nie płaci radził bym ci jechać do diagnosty dowiedzieć sie co i jak i pojeżdzić po szrotach za hakiem tam będzie dużo tańszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

kolego ArKos może i 22 no nie pamiętam już za bardzo wiem że coś koło 20 zapłaciłem ale u diagnosty i z kartką od diagnosty poszedłem do wydziału komunikacji i tam nic nie płaciłem tylko musiałem mieć te ze sobą karte pojazdu i wciągu 10 minut miałem hak wbity w dowód

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w UM się płaci oprócz tego, że u diagnosty.

To nie jest tak, że w jednej wiosce bulisz a w drugiej nie. Ma tu zastosowanie przepisów - rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów /tekst jednolity: Dz. U. z 2007r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm./

Doczytałem szczegóły:

Wniosek zawiadamiający o:

- montażu, demontażu instalacji gazowej,

- demontażu haka holowniczego

- przystosowania pojazdu do nauki jazdy

- przewozu osób jako taxi

jest wolny od opłat.

Być może byłeś przed wejściem w życie nowych przepisów i dlatego nie pobrali opłaty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obaj mamy rację... nie płaciłeś, bo zmiana weszła w 2012 :D

Dyrektywy unijne...

 

W ramach ciekawostki: wiecie, że jeśli hak holowniczy ma demontowalny zaczep, czyli wypinaną kulę, to jeśli auto nie ciągnie przyczepy, to ma to być zdemontowane?

Podobno Unia argumentuje to bezpieczeństwem... nie wiem tylko z której strony, bo przecie auto tyłem nie jeździ na stałe a jeśli już, to prędkość nie przekracza 25-30km/h więc pieszemu nic nie zrobi. Głupie to trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania