Skocz do zawartości

Citroen C3 Pluriel, nie chce jechać, pomocyyyy!!!!!!!!


Gość palmuszka

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z Citroenem C3 Plurielem, a mianowicie chyba z jego automatyczną skrzynią.. Mianowicie, auto czasem nie chce jechac - od tak.. Mimo iż wyświetla się bieg 1 to auto ani drgnie, zachowuje sie wtedy tak jak na pozycji N.. to samo dzieje się ze wstecznym, wyświetla R ale ani rusz do tyłu.. Najczęsciej problem pojawia się gdy dłuzej pojeżdzę, np po mieście.. Sytuacja nie raz zdarzyła mi się na sygnalizacji świetlnej, kiedy to nie mogąc ruszyć powodowałam korek ;( Naprawy nikt się nie chce podjąć, jedynie mój tata co wieczór coś w nim rozkręca i próbuje znaleźc usterkę.. Czy wina może leżec po stronie wysprzęglika? proszę Was, pomóżcie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wina może leżec po stronie wysprzęglika?

Automatyczna skrzynia NIE MA wysprzęglika. To nie manual.

 

Proponuję udać się do zakładu elektroniki pojazdowej i komputerowo zdiagnozować układ sterowania skrzyni. Podejrzewam pozycjoner lub płytę sterującą skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Jest wysprzeglik, automatyczny

 

Problem trudny do zdiagnozowania bo wszystko jest zabudowane, moze byc wysprzeglik, moze byc którys silownik włączający bieg.

Podczas jazdy tez swiruje czy tylko podczas ruszania i cofania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy jest okej, płynnie zmienia biegi, tak samo z redukcja jest w porządku. Tak jak mówisz - świruje tylko podczas ruszania i cofania. Gdy mi się to przytrafiało to po odłączeniu klemy ruszał normalnie.. Ale opcja z klemą czasem zawodzi..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam schemat co i jak odnośnie funkcjonowania skrzyni w moim aucie, tutaj link do zdjęcia: http://s1.blomedia.pl/autokult.pl/images/2012/08/skrzynia-polautomatycza-1-244503.jpg powiedźcie mi tylko co to jest to A? ;( bo to chyba cały winowajca tego wszystkiego..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość KudlatyWWL

Witaj, jak zakończyła się sprawa z awarią skrzyni, mam taki sam problem i nie wiem jak go rozwiazać?

 

Pzdr

P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania