Skocz do zawartości

Golf 3 TDI


Gość philips74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Posiadam golfa 3 TDI 90 koni podkrecony na 124 problem mam taki ze autko szarpie podczas jazdy i samo gasnie było podmieniony immobilizer ale to nic nie dalo przy 160km/h auto nie chce jechac wiecej tak jak by turbinke wylanczalo a pod noga jeszcze gaz jest jak popuszcze go to tak jak by zaczelo lepiej isc ale zaraz go muli komputer pokazal blad 00575 ale bardziej mi chodzi o to szarpanie czy to może być wina nastawnika ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamiczne i wrzuc na forum, przyczyn może być kilka, zgadywać nie będę.

 

PS> Sprawdź wiązkę idącą do pompy a dokładniej wtyczkę, w znajomego Borze przewody skruszyły się i trzeba było sztukować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

00575 Ciśnienie w kolektorze ssącym - różnica w regulacji.

 

Możliwe przyczyny:

- uszkodzony zawór magnetyczny N75 ograniczenia ciśnienia doładowania

- połącznia węży układu dolotowego (zamienione lub źle osadzone)

 

Skutki:

- Brak mocy, utrudniony rozruch, niewłaściwa praca silnika.

 

Sposób usunięcia usterki:

- sprawdzić zawór magnetyczny N75

- sprawdzić układ regulacji ciśnienia doładowania z turbosprężarką.

 

 

powiedz mi jeszcze czy on zaczął tak jeździć po wirusie od razu czy jeździł normalnie?? bo jak po wirusie to wiesz wrzuciłeś mu większą moc, może oprócz tego turbina nie wyrabiać, albo auto dostaje jeszcze za mało powietrza do mieszanki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak miałem czas i zobaczylem do golfika i mam pytanie bo kolo na wale krzywo chodzi (ta szajbka) a takie cos stalo sie po wymianie rozrzadu kopci troche i dziwnie chodzi (falujace obroty - klekotanie) moze byc to tego przyczyna ?? jesli tak to co zrobic (koło jest zalozone dobrze) szlifnac z czoła wał lekko??

bo to kolo bedzie dawac zły sygnał czujnikowi polozenia waly i dupa. Jak to szlifnać!! Robił ktoś to ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Bolączka, trzeba szybko zajrzec do kółka rozrzadu na wale - lubi tam ścinać klin. To tłumaczy wszystkie objawy, jak strzeli = strzelony pasek, czyli po głowicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania