Skocz do zawartości

Idzie zima , konserwacjai zabezpieczeni przed dalsza korozja


maciekchn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Opla vectra b (przed liftem) sedan jak wiadomo te auta lubi rdza i moje niestety tez, po drobnych poprawkach narazie mam spokój ale to tylko zamaskowane... Boje się zimy ! największy problem jest w drzwiach (drzwi składają sie z 3blach zewnętrzna wewnętrzna i środkowa która gnije) czym to od środka wypsikać by nie rdzewiało ? w progach mam tez problem na zaczepach uszczelki zapewne były zgrzewane dlatego wokół pojawia sie rdza...

 

 

Kiedyś wypsikane było tam (drzwi i progi) środkiem do profili zmknietych wyglądało to i pachniało jak pasta do butów + wazelina,

 

 

Dysponuje kompresorem i cienkim portfelem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza siedzi między blachami nie przepędzisz jej niczym bo jest to fizycznie nie możliwe, na dzień dzisiejszy proponował bym zaprawki wszelkiego rodzaju zabezpieczenia a portfel bym pogrubiał by kupić drzwi po lifcie, ja ten temat przerabiałem w Omedze i praktycznie co roku na wiosnę były robione poprawki zabezpieczenia i do jesieni jakoś to wyglądało przyszła zima sól syf i na wiosnę od nowa robota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok o drzwi sie nei martwię az tak bo jak zgniją to wymienie ale co z progiem i gnije tez nałaczeniu progu z błotnikiem z tyłu Moze pod kompresorem wypsikam wewnątrz Cortaninem F ale wcześniej bylo tam smarowane tym do zabezpieczenia wiec nie wie czy cortanin sie przyjmie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Znam ludzi którzy wlewają we wszystkie profile olej silnikowy. Walą go tyle ze przez tydzien skapuje z odpływów. Podobno dobrze sie to trzyma. Olej MUSI być nowy, w zadnym wypadku nie używac przepracowanego oleju. Cortanin trzeba i tak czyms zabezpieczyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

albo okretówka, o ile to prawdziwa okretówka, albo olej. Nie mieszaj wszystkiego bo to guzik da. Cortanin sobie odpusc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania