Skocz do zawartości

[nadwozie] Wymiana lusterka zewn. Opel Corsa B


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś przyszło mi wymienić uszkodzone lusterko od strony kierowcy. Poprzednie było połamane i nie działa w nim regulacja. Nowy zamiennik z allegro to koszt 32zł (razem z przesyłką). Temat z pytaniami dot. wymiany lusterka pojawiał się na forum, więc postanowiłem co nieco napisać...

 

dsc00114ba.jpg

 

Na samym początku ściągamy gumową gałkę, którą ustawiamy położenie lusterka (1). Następnie łapiemy plastikową część (2) - najlepiej w górnym rogu i z lewej strony - i delikatnie wyciągamy. Delikatnie, bo od dołu są plastikowe zaczepy, które przy podważaniu mogą nam się wyłamać. Uzyskamy obraz taki jak na zdjęciu nr 2.

 

dsc00115bk.jpg

 

Strzałkami zaznaczyłem śruby, które trzymają lusterko. Odkręcamy je kluczem 8. Dobrze było by mieć przedłużkę, bo śruba z prawego narożnika jak i lewego dolnego odkręcają się niewygodnie. Gdy śruby mamy poza polem działania wyciągamy lusterko, razem z piankową wkładką. Oryginalna pianka jest za gruba dla zamiennika. Wraz z zamiennikiem dostaniemy cieńszą, także pasującą piankę. Wszystko montujemy w kolejności odwrotnej. Czas całej operacji to max 10 minut. Zamiennik pasuje idealnie (przynajmniej w moim przypadku).

 

Źródło:

Bifrost14

forum.opel24.com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania