Skocz do zawartości

Astra F Wymiana sprzęgła


Gość Rychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio zabrałem się za wymianę sprzęgła. Kupiłem komplet firmy Sachs, czyli tarcza, docisk i łożysko. Postępowałem zgodnie z tym poradnikiem. Doszedłem do momentu, w którym należy założyć blokady na docisk. I tu pojawił się problem. Nie moglem obrócić koła zamachowego z dociskiem w celu nałożenia kolejnej blokady. Co trzeba zrobić, aby "odblokować" koło zamachowe? Czy jest to oznaką, że posiadam garnkowe koło i wymiana sprzęgła nie obejdzie się bez demontażu skrzyni?

Co prawda blokady okazały się zbyt słabe, ale myślę, że nie to jest powodem unieruchomienia koła zamachowego.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić, aby "odblokować" koło zamachowe?

Nałożyć na śrubę wału klucz nasadowy 15 lub 17 (zależnie od tego jaki jest) i kręcić wałem.

 

Czy jest to oznaką, że posiadam garnkowe koło i wymiana sprzęgła nie obejdzie się bez demontażu skrzyni?

W tym silniku nie spotkałem garnka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź ;)

Spodziewałem się, że to będzie jakiś banał. Tak to jest jak się samemu zabiera za coś bez doświadczenia ;p

Jutro jak będę miał chwilę to zajrzę pod samochód. Mam nadzieję, że dalej pójdzie z górki.

 

[ Dodano: 2013-08-08, 17:39 ]

"Blokady" zakładam na stary docisk przy wyjmowaniu, następnie muszę te blokady przełożyć na nowy docisk żeby go zmieścić? I z czego najlepiej zrobić te blokady? Są takie małe ceowniki? W ostateczności użyję 3 kluczy płaskich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
"Blokady" zakładam na stary docisk przy wyjmowaniu, następnie muszę te blokady przełożyć na nowy docisk żeby go zmieścić?

 

Oczywiście że tak. Zwróć uwagę żeby równo ścisnąć nowy docisk.

 

I z czego najlepiej zrobić te blokady? Są takie małe ceowniki?

 

Ze stali, jakiejś grubszej 3-4mm powinno wytrzymac. Natnij płaskownik w odpowiednich miejscach, zagnij i zaspawaj krawędzie - bedzie twardsze i nie powinno sie wyginac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania